Stylizacja fryzur – komu powierzyć to zadanie?

Stylizacja fryzur – komu powierzyć to zadanie?

Gospodarka i Biznes

Długie włosy to symbol kobiecości, ale przede wszystkim młodości. Dowodem na to jest chociażby starosłowiański zwyczaj, który przetrwał u nas w szczątkowej formie do dzisiaj, zwany oczepinami. Zwyczaj ten był związany z przejściem panny młodej ze stanu panieńskiego w stan małżeński, a sprowadzał się do ceremonii ścięcia pannie młodej warkocza i nałożenie jej czepca małżeńskiego. Krótkie włosy stawały się zatem symbolem końca młodości.

Dla kogo długie włosy?

Niezaprzeczalną prawdą jest fakt, że długie włosy wyglądaja korzystniej u pań młodych, ponieważ to właśnie młode dziewczyny posiadają najczęściej piękne, nie zniszczone włosy. Mogą być one również ozdobą starszych kobiet, jest to jednakże uzależnione od kształtu twarzy, tuszy i wzrostu. Niskim paniom z nadwagą, proponuje się zdecydowanie włosy krótkie, natomiast kobiety szczupłe i wysokie, mogą sobie śmiało przedłużać młodość przy pomocy włosów.

Wracając do szczęśliwych posiadaczek włosów długich, mają one nieograniczone możliwości eksperymentowania i układania fryzur na swoich głowach. Włosy długie można bowiem zaczesać w elegancki kok, związać w kucyk lub warkocz, pozwalają one na eksperymentowanie, które bywa ograniczone tylko fantazją ich posiadaczki.

Naturalnie długie włosy również zobowiązują. Dbałość o nie jest bardziej czasochłonna, gdyż włosy wymagają szczególnych starań i pielęgnacji. Oprócz stosowanie odpowiednich odżywek i maseczek, należy pamiętać także o regularnym podcinaniu końcówek, mniej więcej raz w miesiącu.

Domowe sposoby na zadbane włosy

Tylko naprawdę zdrowe włosy są piękne i lśniące. Jeżeli zatem pragniemy posiadać takowe, musimy koniecznie zadbać o cały swój organizm, a to wymagać od nas będzie cierpliwości i czasu. Powinnyśmy zatem przestrzegać odpowiedniej, zdrowej diety, pić dużo wody, aktywnie ćwiczyć, najlepiej na swieżym powietrzu i przeprowadzać regularnie badania profilaktyczne. Włosy, które są wysuszone, zaczynają wypadać i łamać się, wskazują, albo na chorobę w naszym organiźmie, albo na zaniedbanie wynikające z nadmiaru używania kosmetyków i suszarki.

Kosmetyki pielęgnacyjne do włosów dobieramy w zależności od problemu i rodzaju włosów. Włosy przetłuszczające się będą wymagały zastosowania kosmetyków o działaniu antybakteryjnym i ściągającym. Do włosów suchych powinnyśmy użyć środków oczyszczających i zwracać szczególną uwagę podczas suszenia, aby strumień powietrza nie był zbyt gorący, a najlepiej w ogóle unikać suszarki. Pamiętajmy także o odżywce do włosów, która powinna być nakładana po każdym ich umyciu. Jeszcze innej pielęgnacji wymagaja włosy farbowane. Włosy takie należy pielęgnować, przy jednoczesnej ochronie ich koloru. W tym przypadku używamy kosmetyków z filtrami UV, unikamy wody chlorowanej i suchego powietrza.

I jeszcze jedna ważna informacja. Zwracajmy baczną uwagę na kosmetyki, które stosujemy. Często sprawdza się reguła, że dobre kosmetyki to drogie kosmetyki. Jeżeli jednak naprawdę zależy nam na pięknych, lśniących i zdrowych włosach, musimy ten fakt zaakceptować.

Prostowanie włosów w domu

Nie wiadomo dlaczego tak jest, ale często mamy zakusy, aby poprawiać naturę. Być może jest to związane z chwilowymi trendami, a może po prostu mamy tendencję do ciągłego eksperymentowania i zmian.I właśnie zazwyczaj panie, które posiadają piękne, kręcone włosy, marzą o włosach lśniących i gładkich, bez żadnych loków i fal. Dzięki zabiegowi prostowania włosów, efekt taki jest zupełnie możliwy, nawet w naszym zaciszu domowym. Wystarczy tylko nabyć prostownicę, zwaną także “żelazkiem” – urządzenie, które przy pomocy ciepła idealnie rozprostowuje włosy.

W sklepach możemy najczęściej zaopatrzyć się w prostownice metalowe i teflonowe. Prostownice teflonowe są zdecydowanie lepsze, gdyż są łagodniejsze dla włosów i mniej je wysuszają. Bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem prasowania umyć najpierw włosy, wysuszyć je i nałożyć odpowiednie kosmetyki, które nawilżają i tworzą specjalną barierę termiczną. Jeżeli chcemy długo cieszyć się pięknymi, zdrowymi włosami, stosując jednocześnie zabieg prasowania, powinnyśmy koniecznie zastosować kosmetyki, gdyż w innym przypadku, prostowanie może doprowadzić do wysuszenia włosów, rozdwajania końcówek i powstrzymywania procesu wzrostu.

Piękna fryzura
Najczęściej używanymi kosmetykami doprostowania włosów są: jedwab, który nadaje miękkość i jedwabistość; szampon do włosów prostych: oczyszcza i wygładza włosy, przygotowujac do zabiegu prostowania oraz serum do włosów prostych, wydłużające efekt trwałego prostowania.

Całkowita zmiana fryzury

Zęby, cera i włosy oddają tak naprawdę stan naszego zdrowia. Wiadomo, że kobieta, która posiada gęste, lśniące włosy, cieszy się z pewnością dobrym zdrowiem. Oczywiście piękne włosy decydują również o wrażeniu estetycznym. Co jednak zrobić jeżeli natura poskąpiła nam takowych?

Na szczęście postęp i nowe technologie pozwalają poprawiać naturę nawet w tym zakresie, stąd tak, bardzo ostatnio popularne, zabiegi przedłużania i zagęszczania włosów. Decydując się na tego typu zabiegi, możemy wybierać spośród trzech metod. Jedną z nich jest metoda: Microrings Hair Extenssion. W tej metodzie pasemka włosów są doczepiane do włosów naturalnych przy pomocy niewielkich i zbliżonych swoim kolorem do naturalnych włosów, aluminiowych obrączek. Kolejnym sposobem jest Easy Hair Extenssion. Jest to również metoda na zimno, w której do przyczepienia pasemek używa się miedzianych tulejek. I jeszcze jeden sposób, tym razem na ciepło – metoda keratynowa lub klejowa, w której pasemka są mocowane przy pomocy zgrzewów wykonanych klejem keratynowym lub żywicznym.

Tak samo jak różne są sposoby przedłużania włosów, również różne są typy włosów. Naturalne włosy, które są wykorzystywane do przedłużania i zagęszczania można podzielić na 3 gatunki.Najwyższej jakości są włosy słowiańskie – miękkie, delikatne i podatne na układanie. Są one bardzo wytrzymałe i długo zachowują dobrą kondycję, można je nawet farbować. Włosy europejskie posiadają także wysoką jakość, są miękkie i miłe w dotyku, dobrze się układają, jednak mają mniejszą niż włosy słowiańskie wytrzymałość. W przypadku tych włosów nie poleca się zabiegów koloryzujących. I wreszcie włosy azjatyckie – sztywne i twarde. Są trudne w stylizacji i posiadają krótką wytrzymałość, absolutnie nie można stosować w ich przypadku zabiegów chemicznych. Włosy syntetyczne natomiast są wykonane z tworzyw sztucznych, mają krótką żywotność i nie można ich poddawać zabiegom chemicznym ani stylizacji.

Kiedy już jednak zdecydujemy się na przedłużanie lub zagęszczanie włosów, powinnyśmy wybrać zaufany i sprawdzony salon fryzjerski. To bardzo ważne, gdyż od tego zależy nie tylko nasz wygląd, ale również zdrowie. Niestety nie zawsze takie zabiegi kończą się szczęśliwie, stąd tak ważne jest wybranie odpowiedniej metody przedłużania włosów, stosowanie pielęgnacji podczas ich noszenia oraz prawidłowe zdjęcie włosów. Ważne jest, aby w trakcie noszenia włosów nie stosować żadnej diety, która mogłaby się przyczynić do wypadania włosów oraz aby przyjmować odpowiednie witaminy, podnoszące naszą kondycję zdrowotną.

Podobne

Search

Back to Top