Studenci wracają na uczelnie

Studenci wracają na uczelnie

Aktualności, Edukacja na Dolnym Śląsku

Początek października to czas wielkich powrotów dziesiątek tysięcy studentów na dolnośląskie uczelnie. Głównym ośrodkiem szkolnictwa wyższego jest Wrocław, ale w swoje progi zapraszają młode, głodne wiedzy osoby również inne warte uwagi miasta.

Wrocław oferuje studentom możliwość kształcenia się w niemal każdej branży, która istnieje na polskim rynku. Do wyboru są kierunki stricte humanistyczne, poznawcze, edukacyjne, techniczne, przyrodnicze, sportowe czy biznesowe. Każdy znajdzie coś dla siebie – w tym roku można łatwiej przebierać w ofertach z racji niżu demograficznego – innymi słowy na wymarzony kierunek łatwiej jest się dostać.

Poza uczelniami publicznymi takimi jak Politechnika Wrocławska czy Akademia Medyczna warto pomyśleć również nad studiowaniem w szkołach prywatnych, które zyskują renomę.

Pozostałe ośrodki edukacji studenckiej to między innymi Zielona Góra, Jelenia Góra czy Legnica. Miasta te z roku na rok zyskują studentów, którzy nie mają możliwości studiować w dużym ośrodku akademickim jakim jest Wrocław. Poziom kształcenia wzrasta, a studenci nie czują się wyobcowani mimo niewielkiego w porównaniu ze stolicą Dolnego Śląska tzw. „klimatu studenckiego.

Podobne

Zostaw Komentarz

Search

Back to Top