Kto zaprasza na jesień?

Kto zaprasza na jesień?

Aktualności

Jesień to doskonała pora dla osób, które uwielbiają turystykę ale są zmęczeni obecnością dużej ilości turystów. Pogoda nie zawsze zachęca do spacerów, ale wytrawni wycieczkowicze nie powinni narzekać, gdyż na Dolnym Śląsku znajduje się całe mnóstwo atrakcji.

autumn-1405855-m

Najpewniejszym punktem turystycznym są góry, które znajdują się na południowym krańcu województwa – mowa o Sudetach, które dzielą się na mniejsza pasma: między innymi Izery, Karkonosze oraz Góry Stołowe. Piękne szlaki turystyczne, które prowadzą na szczyty, skąd roztaczają się wyjątkowe widoki to atut sam w sobie.

Wystarczy dobrze się ubrać oraz zabezpieczyć się przed ewentualnymi opadami deszczu lub śniegu i już można ruszać górskim szlakiem.

Poza górami znakomitymi atrakcjami są miasta Dolnego Śląska, które dzięki swojemu nieco średniowiecznemu charakterowi doskonale wyglądają jesienią. Największe miasto województwa – Wrocław – posiada mnóstwo atrakcji. Pod wrażeniem będą osoby, które uwielbiają spacerować i oglądać zabytki, gdyż tam znaleźć ich można całe dziesiątki. Koniecznym elementem odwiedzin jest ZOO, Hala Stulecia oraz Panorama Racławicka.

Podobne

Zostaw Komentarz

Search

Back to Top