Dolny Śląsk zyskuje

Dolny Śląsk zyskuje

Gospodarka i Biznes

Każdego roku dochodzi do dużych zmian na terenie województwa. Z racji swojej bliskości z niemiecką granicą przedsiębiorcy chętnie inwestują na tych terenach, otwiera się coraz więcej firm, które potrzebują tysiące rąk do pracy.

Otwierające się przedsiębiorstwa napędzają polską gospodarkę, warto zauważyć, że na terenie województwa prężnie działają nie tylko międzynarodowe korporacje ale również rodzime spółki, które w myśl najnowszych standardów zapewniają dobre stawki oraz warunki socjalne. Na terenie całego Dolnego Śląska powstają elektrownie wiatrowe, składające się z kilkudziesięciu znanych wszystkim wiatraków. Chociaż niektórzy narzekają na hałas, który mogą wytwarzać, warto zauważyć, że elektrownie te nie mają negatywnego wpływu na środowisku, a energia, którą wytwarzają jest odnawialna.

Poza energią i przedsiębiorstwami polepsza się również stan dolnośląskich dróg – obecne autostrady poddawane są remontem, drogi wojewódzkie poszerzają się, drogi powiatowe zyskują lepsze oświetlenie, nawierzchnię oraz pasy awaryjne. Są również mniej kręte.

Do rozwoju województwa przyczynia się także fundusz Unii Europejskiej, który na terenie tego regionu jest intensywnie oraz rzetelnie wykorzystywany.

Podobne

Zostaw Komentarz

Search

Back to Top