Kształtki rehabilitacyjne – ważny element wyposażenia placówek dla najmłodszych

Kształtki rehabilitacyjne – ważny element wyposażenia placówek dla najmłodszych

Aktualności

Wychowanie dziecka jest procesem czasochłonnym i skomplikowanym. Na szczęście na rynku można znaleźć naprawdę wiele pomocy zarówno edukacyjnych, jak i rehabilitacyjnych dla dzieci w różnym wieku. Oczywiście małe dzieci w wieku przedszkolnym uczą się szybciej, a także lepiej reagują na rehabilitację. Warto jednak podkreślić też fakt, że tak małe dzieci szybko się nudzą, dlatego też przedmioty z którymi pracują muszą być ciekawe i przyciągać ich uwagę. Zdecydowanie takie kryteria są spełniane przez kształtki rehabilitacyjne wykonane z pianki. Dzieci mogą się na nich bawić i niepostrzeżenie odbywać także potrzebną rehabilitację!

Kształtki rehabilitacyjne – po co są?

Kształtki rehabilitacyjne, to dużej wielkości klocki wykonane z pianki, które tworzą różnego rodzaju zestawy. Dziecko może poznawać takie kształtki w całości – może się na nie wspinać, ślizgać się z nich, budować poszczególnych elementów zestawy. Takie kształtki mają za zadanie wspomóc rozwój psychoruchowy u dzieci. Jest to możliwe właśnie dlatego, że z kształtek można korzystać na wiele różnych sposobów.

Ważne jest także to, że takie kształtki są bezpieczne dla dziecka, ponieważ są zrobione z miękkiej i przede wszystkim nietoksycznej pianki. Są one obite takimi tkaninami, jak PCV lub skaj, które charakteryzują się tym, że są niezwykle wytrzymałe oraz odporne na ścieranie.

Na kształtkach rehabilitacyjnych odbywają się ćwiczenia ruchowe różnego rodzaju – osoby odpowiedzialne za wygląd kształtek zadbały o to, aby dzieci się nimi nie nudziły i zawsze były chętne do zabawy.

Kształtki rehabilitacyjne – co jest do wyboru?

Na rynku jest do wyboru naprawdę wiele kształtek rehabilitacyjnych – jak sama ich nazwa wskazuje, mają one różne kształty i niekiedy są one zaledwie elementami większej całości. Placówki dla najmłodszych mogą zatem zaopatrzyć się w takie elementy jak: kostka, klin, fala czy też schody. Do wyboru jednak jest znacznie więcej elementów – na rynku można znaleźć belki, bieżnie, tunele lub też materace. Można kupić zarówno półkola, opony, rampy jak i łuki zrobione z delikatnej i bezpiecznej dla dziecka pianki. Do wyboru są nawet kanapy, na których dziecko może się położyć! Wszystko po to, aby maluchy nie znudziły się rehabilitacją i zajęciami ruchowymi.

Do wyboru są też całe zestawy ogromnych mega klocków, które dzieci mogą samodzielnie ustawiać tak samo, jak układają normalne klocki.

kształtka rehabilitacyjna

I na koniec można kupować także różnego rodzaju pufy, gruszki czy półwałki rehabilitacyjne, które idealnie wspomagają zarówno zajęcia rehabilitacyjne, jak i terapeutyczne. Takie przedmioty doskonale sprawdzają się też jako siedziska dla dzieci.

Dlaczego w placówkach dla najmłodszych powinny znajdować się kształtki rehabilitacyjne?

Takie kształtki powinny znajdować się w różnego rodzaju placówkach dla najmłodszych z tego powodu, że dzięki nim dzieci dobrze się bawią, przyjemnie spędzają czas i jednocześnie uczestniczą w zajęciach ruchowych, które z pewnością im w się w późniejszym życiu przydadzą. Takie kształtki zdecydowanie powinny znajdować się we wszelkiego rodzaju placówkach rehabilitacyjnych dla najmłodszych. Dzięki nim mały człowiek będzie mógł przechodzić rehabilitację i jednocześnie dobrze się bawić. Takie kształtki pomagają także poprowadzić terapię grupową – nigdy przecież nie jest tak, by dziecko samo się bawiło, zawsze w placówkach towarzyszyć mu będą inne dzieci.

Podsumowując, kształtki rehabilitacyjne są świetnym wyborem dla placówek dla najmłodszych, które chcą jednocześnie prowadzić zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne. Dzieci doskonale czują się w otoczeniu dużych, miękkich klocków i innych kształtów, które zrobione są z bezpiecznej dla dzieci pianki. Dzięki nim możliwe jest przeprowadzanie zajęć ruchowych, które są naprawdę interesujące dla dzieci. Jak wiadomo, małe dzieci szybko tracą zainteresowanie, na szczęście kształtki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby najmłodsi chcieli ich używać przez dłuższy czas i się nimi nie nudzili. Maluchy uwielbiają kształtki, a same kształtki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby jak najbardziej pomagały maluchom. Dlatego placówki dla najmłodszych zdecydowanie powinny być wyposażone w takie kształtki!

 

 

Podobne

Search

Back to Top