Niezwykłe dolnośląskie miejsca, które warto odwiedzić
Możliwość komentowania Niezwykłe dolnośląskie miejsca, które warto odwiedzić została wyłączona

Niezwykłe dolnośląskie miejsca, które warto odwiedzić

Turystyka

Dolny Śląsk to bez wątpienia najładniejsza część Polski. Nic zatem dziwnego, że co roku tysiące Polaków i turystów z zagranicy postanawiają spędzić swój urlop we Wrocławiu czy Szklarskiej Porębie. Co zwiedzić i zobaczyć na Dolnym Śląsku? W jakie miejsca się udać, aby wakacje były udane?Dolny Śląsk to przede wszystkim różnego rodzaju formacje skalne, szlaki turystyczne oraz liczne zabytki. Ta różnorodność sprawia, że każdy znajdzie idealne miejsce dla siebie na wypoczynek, a jednocześnie ucieknie od miejskiego zgiełku. Gdzie zatem warto pojechać na urlop?

Wrocław – stolica Dolnego Śląska

Mówiąc o Dolnym Śląsku nie można pominąć jego największego miasta – Wrocławia. To najpiękniejsze, a jednocześnie najbardziej przyjazne turystycznie miasto w całej Polsce. Piękne, odrestaurowane zabytki, niesamowity Rynek, a także otaczającego go kamienice – zachwycają. Będąc na miejscu koniecznie trzeba wybrać się na spacer po Starym Mieście, a następnie skierować się na Bulwar przy Odrze. Miłośnicy architektury zachwycą się architekturą Ostrowa Tumskiego, a wielbiciele dobrego jedzenia – znajdą swoją ulubioną restaurację.
We Wrocławiu nie brakuje również atrakcji dla dzieci – Wrocławskie ZOO czy Hydropolis to aktualnie najczęściej odwiedzane miejsca przez całe rodziny. Nic w tym dziwnego – nowa część ZOO, Afrykarium, do świetna okazja do tego, aby poznać zwierzęta żyjące na Czarnym Lądzie. W Hydropolis natomiast dzieci poznają tajemnice wody, nauczą się, jak istotna jest dla życia na ziemi.
Dorośli we Wrocławiu będą mieli okazję wybrać się na liczne koncerty, jak i zwiedzenie Muzeum Narodowego czy Centrum Historii Zajezdnia.

turystka
Szklarska Poręba – ucieczka w naturę

Szklarska Poręba to idealne miejsce na rodzinne wypady w góry. Można oczywiście wybrać się z ukochaną osobą i zamienić ten czas w romantyczną wycieczkę po górskich szklakach. Góry Izerskie to niezwykłe miejsce na piesze wędrówki po lasach czy wspinaczkę po niskich górach. Oprócz tego to niesamowita możliwość zobaczenia Wodospadu Szklarskiego i Wodospadu Kamieńczyka, a także wykonania sobie pamiątkowego zdjęcia.
Przyjeżdżając do Szklarskiej Poręby warto wybrać się na spacer po malowniczych i pełnych dzikiej przyrody szlakach turystycznych. Istnieje również możliwość skorzystania z wyciągu, który zawiezie nas na Szrenicę. Zadowolone powinny być również osoby, które pragną zdobyć Koronę Gór Polski – w Górach Izerskich można bezpłatnie wspiąć się na Wysoką Kopę.
Szklarska Poręba obfituje w atrakcje turystyczne dla całych rodzin. Dzieci chętnie biorą udział w rodzinnych wędrówkach po szklaku Ducha Gór, podczas których mogą zbierać znaki w Księdze Skarbów, a dzięki temu uzyskać certyfikat Odkrywcy Szklarskiej Poręby. Możliwe jest również zwiedzenie licznych muzeów – na uwagę zasługuje przede wszystkim Muzeum Mineralogiczne.

Karpacz – najpopularniejsze miejsce na Dolnym Śląsku

Karpacz i jego okolice to od wielu lat jedno z najpopularniejszych, a jednocześnie najładniejszych miejsc na Dolnym Śląsku. Masyw Śnieżka wybija się ponad wszystkie inne szczyty, a przepiękne szlaki turystyczne zachęcają do spacerów i innej aktywności fizycznej.
W Karpaczu świetnie będą bawiły się dzieci. W miasteczku Western City czeka na nich ogrom różnorodnych atrakcji, a w Kowarach będą miały okazję do tego, aby zobaczyć największe polskie zabytki w miniaturze.
Wielbiciele natury znajdą spokój w Rudawach Janowickich, gdzie piękne Kolorowe Jeziorka zmuszają do chwili kontemplacji.

turystka
Niezwykłe dolnośląskie miejsca – gdzie warto pojechać?

Dolny Śląsk to bez wątpienia jedna z ładniejszych części Polski. Niemal każde większe miasto oferuje turystom ciekawe atrakcje, piękne szklaki turystyczne czy niezwykłą architekturę. Planując urlop warto przyjechać do pięknego Wrocławia, Szklarskiej Poręby czy Karpacza. Z pewnością każdy wyjazd będzie należał do udanych.

Podobne

Search

Back to Top