Detoks we Wrocławiu – metoda na zaprzestanie picia

Detoks we Wrocławiu – metoda na zaprzestanie picia

Gabinety lekarskie

Znasz kogoś kto zbyt często pije piwo, wódkę, wino a może wermut? Ktoś z grona twoich bliskich znajomych polubił niedawno whiskey i teraz nie rozstaje się z kieliszeczkiem „szkockiej”? To może być powód do sprawdzenia przez ciebie czy takie niepozorne sięganie po kolejną butelkę alkoholu nie jest już czasem uzależnieniem…

Częste picie skraca życie?

Alkohol chociaż nie jest skategoryzowany prawnie jako narkotyk na silne właściwości uzależniające. Są one tym mocniejsze niż wyraźniejsza (w guście pijącego) wydaje się potrzeba napicia się – np. zły dzień w pracy, kłótnia z żoną, przegrana w zakładzie bukmacherskim, czy kosztowna stłuczka na skrzyżowaniu. W jaki sposób ludzie radzą sobie z problemami albo ze stresem? Oczywiście są różne metody, ale niestety coraz więcej osób w tym wypadku udaje się do sklepu po czteropak, sześciopak, lub…ośmiopak aby po prostu zapić smutki. Nierzadko zamiast piwo kupowana jest czysta wódka lub popularne ostatnio whiskey. Nadużywanie alkoholu może być równie groźne jak nadużywanie innych substancji, które zaliczane są do grona narkotyków – amfetaminy, kokainy, heroiny czy częstego palenia tzw. skunów czyli marihuany doprawianej chemikaliami, co znacznie wzmacnia jej działania.

Alkoholik - leczenie detoksem

Detoks alkoholowy we Wrocławiu przeprowadzany jest m.in. w placówce Nasz Gabinet.

Jak wykryć alkoholika?

Picie alkoholu samo w sobie nie jest niczym złym, gdyż często pijemy również w przyjemnych, radosnych okolicznościach, jednakże zbyt częste sięganie po butelkę lub kieliszek może stanowić podwaliny do początkowego etapu uzależnienia. A czym on się objawia? Częstym kupowaniem alkoholu wszelkiej postaci, piciem bez większej okazji, samodzielnym spożywaniem alkoholu, częstszym przesiadywaniem w barach, mocnym kacem lub brakiem kaca – im więcej pijemy tym organizm staje się bardziej odporny, niestety wnętrze organizmu chociaż nie pokazuje tego wprost psuje się i po kilku miesiącach można zacząć odczuwać bardzo przykre dolegliwości.

Detoks jako pomoc w leczeniu

Zaobserwowanie czynności potencjalnie nadmiernego spożywania alkoholu musi być lampką ostrzegawczą dla bliskich osób kogoś, kto często sięga po butelkę. W takiej sytuacji należy najpierw porozmawiać z taką osobą, a jeśli ta wypiera się wszystkiego powinno się zareagować ostrzej, zaproponować innej rozwiązanie lub groźbą wymusić zaprzestanie picia. Nadużycie alkoholowe może prowadzić do potrzeby detoksu. Silne zatrucie alkoholem, delirka alkoholowa lub innej czynności wprost oznaczające problemy z trunkami należy po prostu leczyć – osoba uzależniona raczej samodzielnie nie wyjdzie z kryzysu, dlatego należy jej pomóc. Detoks dla pacjenta stanowić może przepustkę do powrotu do normalnego świata, normalnego funkcjonowania, zdrowego życia, bez obaw o problemy osobiste oraz członków swojej rodziny czy przyjaciół.

Podobne

Zostaw Komentarz

Search

Back to Top