Dolny Śląsk terenem innowacji i rozwju przedsiębiorst – jak rozwijac firmę?
Możliwość komentowania Dolny Śląsk terenem innowacji i rozwju przedsiębiorst – jak rozwijac firmę? została wyłączona

Dolny Śląsk terenem innowacji i rozwju przedsiębiorst – jak rozwijac firmę?

Aktualności

Dolny Śląsk jest regionem usytuowanym w zachodnio-południowej części Polski. Jest to przecięcie szlaków komunikacyjnych wschód-zachód i południe-północ. Dzięki temu Wrocław leży niedaleko stolic sąsiednich krajów.

W efekcie jest to miasto, które stanowi nie tylko centrum gospodarcze, ale także ważny ośrodek kultury, nauki i turystyki. Stanowi ważnym motor napędowy dla rozwoju całego Dolnego Śląska. Ciekawe jest zatem to, że Wrocław pod względem inwestycji plasuje się na drugim miejscu zaraz po Warszawie. Region jest dość dobrze zagospodarowany i wyposażony w infrastrukturę turystyczną w porównaniu z innymi obszarami w Polsce. Uwzględniając wielkość zaludnienia, województwo dolnośląskie jest na piątym miejscu zaraz po województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim i małopolskim. 

Województwo dolnośląskie jest najbardziej uprzemysłowione w kraju

Istotne jest to, że właśnie województwo dolnośląskie jest najbardziej uprzemysłowione w Polsce. W sferze przemysłu działają firmy należące do następujących kategorii: włókiennictwo, górnictwo, kopalnictwo, produkcja wyrobów chemicznych, maszyn i urządzeń, pojazdów mechanicznych i naczep, produkcja wyrobów z surowców niemetalicznych. 

Dolny Śląsk i dostęp do kadry wykwalifikowanych specjalistów

Cechą charakterystyczną Dolnego Śląska jest to, że oferuje on dostęp do kadry wykwalifikowanych specjalistów. Pod względem inwestycyjnym Wrocław i cały region należy do absolutnych liderów w kraju. Jest to lokalizacja atrakcyjna dla działalności przemysłowej, usługowej i technologicznej. Istotne jest też to, że województwo dolnośląskie cieszy się też ogromną popularnością dla inwestorów zagranicznych. Działają tutaj takie podmioty jak: Dutsche Bank, firma ABB, Toyota, LG Electronics, Faurcia, Credit Agricole i wiele, wiele więcej. Duże znaczenie odgrywają instytucje otoczenia biznesu, które wspierają przedsiębiorczość i procesy inwestycyjne. W efekcie można poszerzać wiedzę i umiejętności przez doradztwo, a także szkolenia. 

Skąd pozyskać środki na rozwój firm z Dolnego Śląska?

Środki finansowe na rozwój firm z Dolnego Śląska warto pozyskać z różnych programów unijnych. Najczęściej jest to bezzwrotna pomoc finansowa po spełnieniu określonych warunków. Dlatego warto dowiedzieć się więcej na ten temat i złożyć stosowny wniosek. Fundusze unijne pomogą w zdobyciu środków finansowych na różne inwestycje, wprowadzenie na rynek nowych produktów, a także uzyskanie przewagi konkurencyjnej. To także dobra sposobność na uzyskanie pieniędzy na marketing czy reklamę. Dzięki temu można kupić nowe maszyny i z powodzeniem wdrażać coraz to nowe rozwiązania, które będą sprzyjały rozwojowi przedsiębiorstwa. 

Pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych

W pozyskiwaniu środków unijnych warto skorzystać z pomocy specjalistów. Taką firmą jest inicjatywaeuro.pl. W przedsiębiorstwie pracują specjaliści, którzy pomogą w napisaniu biznesplanów i odpowiednim wypełnieniu wniosków. Klienci mogą także liczyć na fachową pomoc i porady z zakresu prawa dotyczącego korzystania z pieniędzy pochodzących z Unii Europejskiej. Pomoc oferowana przez firmę może mieć różny charakter. 

Dlaczego warto zaufać tej firmie?

Zespół pracujący dla firmy inicjatywaeuro.pl ma bardzo dużą wiedzę i doświadczenie. Oferuje profesjonalne, a co najważniejsze indywidualne podejście. Pisanie wniosków o dotację, pomoc w uzyskaniu środków finansowych nie stanowi dla tej organizacji najmniejszego problemu. Usługi wykonywane są w najdogodniejszych dla klientów warunkach. Współpraca z firmą daje kompleksowe wsparcie w analizie możliwości otrzymania dofinansowanie. Można także liczyć na dobór właściwego projektu unijnego. Przedsiębiorstwo inicjatywaeuro.pl zapewnia kompleksowe przygotowanie dokumentacji projektowej, nadzór nad oceną wniosku, rozliczanie projektu, wsparcie w trakcie ewentualnej kontroli projektu i przygotowanie wniosku o płatność. 

wrocław

Dolny Śląsk jest miejscem inwestycji i rozwoju przedsiębiorstw. Województwo zapewnia doskonałe warunki dla firm. Jest bardzo dobrze położone, a także zapewnia dostęp do infrastruktury zagranicznej. Międzynarodowe firmy bardzo chętnie inwestują w tym regionie. Wspaniałą szansą na zdobycie przewagi konkurencyjnej są fundusze unijne. Dzięki temu można pozyskać środki na inwestycje, wprowadzenie nowych produktów na rynek lub inne rozwiązania. Dotacje unijne dla firm Wrocław można uzyskać dzięki wsparci przedsiębiorstwa inicjatywaeuro.pl. W firmie pracują specjaliści i doradcy, którzy nie tylko wszystko wytłumaczą, ale też pomogą złożyć wniosek, a co najważniejsze otrzymać dofinansowanie. 

Podobne

Search

Back to Top