Tatuaże tylko dla hardcorów! W których miejscach tatuaż boli najbardziej?
Możliwość komentowania Tatuaże tylko dla hardcorów! W których miejscach tatuaż boli najbardziej? została wyłączona

Tatuaże tylko dla hardcorów! W których miejscach tatuaż boli najbardziej?

Dolnośląskie Firmy

W dzisiejszych czasach można zauważyć coraz więcej ludzi tatuażami na ciele. Ktoś mógłby pomyśleć, że są one tylko dla „hardkorów”, ponieważ wstrzykiwanie igłą tuszu do skóry jest naprawdę bolesne, zwłaszcza jeśli tatuaż jest pełnym i kolorowym obrazkiem, a nie tylko drobnym konturem.

Dlatego też mówi się, że przyozdabianie ciała w ten sposób jest przeznaczone tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Natomiast wcale tak nie jest. Kwestia bólu przy robieniu tatuaży jest naprawdę bardzo indywidualna. Każda osoba ma praktycznie inny jego próg, co dotyczy również tatuowania.

Gdzie boli najbardziej?

Wiadomo, że są miejsca na ciele, w których wbijanie igły boli naprawdę każdego. Jest to na pewno powierzchnia, gdzie skóra stanowi tylko cienką warstwę ochronną dla kości czy nerwów, na przykład na kręgosłupie, szyi, nadgarstkach, czy w miejscach intymnych.

Do miejsc wrażliwych można zaliczyć także twarz, a głównie powieki czy wewnętrzną stronę warg, jednak czasami jest tak, że osoby robiące sobie tatuaż w tych miejscach mówią raczej o odczuwaniu łaskotania niż bólu, ale te osoby są już doświadczone i świadome poziomu dyskomfortu.

Gdzie boli najmniej?

Dla osób początkujących zaleca się mniej bolesne miejsca, takie jak uda, łydki, czy ramiona, na których skóra jest grubsza, a warstwa pod nią nie jest tak unerwiona.

Wpływ na odczuwanie bólu ma również typ skóry. Jeśli jest ona wrażliwa, skłonna do zaczerwienień,  problematyczna i naczyniowa, to wtedy również wykonywanie tatuażu może być bardzo bolesne, niezależnie od miejsca.

Widać zatem, że ból przy tatuowaniu jest inny dla każdego z osobna, dlatego warto przed wykonaniem tatuażu i zdecydowaniem się na miejsce, w którym ma on być tworzony, porozmawiać z tatuatorem. Często jest tak, że studia tatuażu mają na swoich stronach aktywny czat ze swoimi specjalistami. Przeprowadzają oni wtedy wywiad z konkretną osobą, dzięki której dowiaduje się ona, jak bardzo dany tatuaż może boleć. Tatuatorzy powiedzą oczywiście, w których miejscach będzie odczuwalny największy dyskomfort, natomiast będą w stanie także doprecyzować, w którym miejscu najlepiej będzie tatuaż jeśli przedstawimy własny projekt.

Jak znaleźć taką stronę i kontakt do tatuatora? Prostym rozwiązaniem jest wpisanie w wyszukiwarkę nazwy studia i opcję kontaktu, na przykład „Guru Tatttoo”. Bardzo często jest tak, że wyświetla nam się numer do danego studia, wtedy taką rozmowę będzie można przeprowadzić telefonicznie.

czy tatuaż boli

Redukcja bólu

Można zatem zauważyć, że na odczuwanie bólu przy robieniu tatuażu wpływa bardzo wiele rzeczy, natomiast istotnym faktem jest to czy można w jakiś sposób go zredukować?

Istotną kwestią jest to, jak przygotowujemy się do robienia tatuażu. Jeśli ktoś pójdzie do studia, będąc zmęczonym, głodnym, po dużym spożyciu alkoholu dzień wcześniej lub przed okresem, jeśli chodzi o kobiety, to wtedy ból będzie dużo większy, niż powinien być. Warto również przed tatuażem lub nawet w trakcie jego tworzenia spożyć coś słodkiego lub energetycznego, wtedy wyrzut insuliny doda organizmowi więcej energii, by mógł on szybciej zredukować jakikolwiek odczuwalny dyskomfort.

Ciekawą kwestią jest również to, że przy tatuowaniu można użyć znieczulenia. Istnieją pewne środki znieczulające do skóry, których składniki mogą sprawić, że bodźce bólowe wysyłane do mózgu będą przebiegały dużo wolniej i delikatniej. W tego typu środkach znajdują się składniki, które mają różne zastosowania; są to na przykład lidokaina, tetrakaina, benzokaina czy epinefryna, dlatego warto dowiedzieć się przed wykonaniem tatuażu, czy żaden składnik nas nie uczuli.

Widać zatem, że w dzisiejszych czasach robienie tatuażu w dalszym ciągu wiąże się z bólem, natomiast duży rozwój tej sztuki zdobienia pozwala na jak największe jego zredukowanie. Należy jednak pamiętać, że jest to kwestia indywidualna. Ktoś tego bólu nie będzie odczuwał prawie w ogóle, a dla kogoś będzie to wielka męczarnia nawet w miejscach, które teoretycznie uchodzą za bardziej komfortowe, dlatego warto zadbać o kontakt z tatuatorami i odpowiednie przygotowanie się przed przyjściem do studia.

Podobne

Search

Back to Top