Wypożycz samochód do podróży po Dolnym Śląsku

Wypożycz samochód do podróży po Dolnym Śląsku

Motoryzacja

Wszystkie firmy wynajmujące samochody muszą wymagać prawa jazdy. Niektóre wypożyczalnie samochodów sprawdzają historię kierowcy i odmówią samochodu klientowi z niskim stażem za kółkiem. W niektórych krajach, może być wymagane międzynarodowe prawo kierowców. Jeśli go nie posiadasz, z pewnością część firm nie udostępni Ci swoich pojazdów.

Ponadto, wiele firm wynajmujących samochody wymaga lepszych kart kredytowych w celu zagwarantowania płatności, nawet jeśli nie jest to prepaid kupon lub bezpośrednie rozliczenie na rzecz klienta bądź korporacji.

Jeśli karta kredytowa jest używany do zapłaty, należy pamiętać o limicie karty kredytowej; wiele firm wynajmujących samochody wymagają natychmiastowej zgody kredytowej przed wynajmem samochodu.

Alternatywy dla płatności kartą kredytową

Jeśli nie masz karty kredytowej, większość miejsc wynajmu samochodów będzie akceptować swoje własne kupony pre-paid w wyznaczonym miejsce wydane np. w biurze podróży. Niektóre wypożyczalnie samochodów wymagają, aby wypełnić kwestionariusz kwalifikacji pieniężnych na wynajem lokalizacji w normalnych godzinach pracy, tak aby wszystko mogło być łatwo zweryfikowane.

Większość firm wymaga dużego depozytu w gotówce lub zaliczki pieniężnej, która może nawet przekroczyć szacowane obciążenia najmu, jeśli karta kredytowa nie zostanie przedstawiony podczas zapłaty.

Może także wymagać od wynajmującego pewnego wieku (często kierowcy poniżej 25 lat nie mogą wynająć pojazdu), a osoby w wieku mniejszym niż 20 niemalże nie mają żadnych szans na wynajem. Ostateczna akceptacja wynajmu na kartę kredytową nie jest jednak decyzją ogólną, każda firma traktuje klientów inaczej. Zazwyczaj, wypożyczalnie samochodów wymagają od najemców, aby mieli więcej niż 18 lat, aczkolwiek jak wspomnieliśmy najpopularniejszy jest wiek większy niż dwadzieścia pięć lat. Dla konsumentów poniżej tego wieku, wymagana jest często pełna wpłata sumy już podczas wynajmu.

Podobnie, seniorzy powyżej pewnego wieku nie mogą pozwolić sobie na wynajem samochodów w niektórych miastach ze względu na wewnętrzne przepisy firmy zajmującej się wynajmem. Zweryfikuj ograniczenia wiekowe podczas dokonywania rezerwacji.

Liczba kierowców

Choć polityka firm różni się, wiele firm wynajmujących samochody pozwala na natychmiastowe podnajęcie samochodu krewnemu, który jest w wieku do jazdy samochodem. Przeczytaj uważnie umowę najmu; będzie ona określać, kto może prowadzić samochód.

Podpisy wszystkich kierowców i ich prawa jazdy mogą być wymagane przez wynajmującą pojazdy firmę. Nie mogą być dodane żadne opłaty dla kierowców dodanych do umowy najmu.

Samochody z wypożyczalni

Dokument ten powinien mieć numer potwierdzenia, wypożyczalni samochodów, nazwę firmy, typ samochodu. Wymagane są też informacje dotyczące lotu i jego data. Jeśli firma wypożyczająca samochody znajduje się na zewnątrz lotniska, należy dostarczyć także jej numer telefonu.

Potwierdzenia często pomagają firmie wypożyczającej zlokalizować klientów, którzy nie wybrali się samodzielnie po ich zarezerwowane samochody.

W wyniku automatyzacji przemysłu, wypożyczalnia może czasem dowiedzieć się, czy lot nie jest opóźniony. Jeśli rozważane są dwie różne trasy, należy powiadomić firmę. Ponadto, firma wypożyczająca powinna być informowana o wszelkich odwołaniach, aby mogli wynająć ten samochód innemu klientowi.

Podobne

Search

Back to Top