Jak wybrać dobre okna

Jak wybrać dobre okna

Stolarstwo

Województwo dolnośląskie to jeden z intensywniej rozwijających się regionów w Polsce. Nie tylko wokół Wrocławia, jego stolicy, ale na całym obszarze powstają liczne nowe inwestycje – mieszkaniowe i przemysłowe, z którymi wiąże się rozwój infrastruktury, sektora usług oraz powstawanie nowych miejsc pracy.

Okna od dobrego producenta

Budowa domów czy mieszkań często kończy się na stanie surowym zamkniętym – właściciele otrzymują wówczas wnętrza, w których wstawione są już drzwi zewnętrzne i okna, doprowadzone są woda, prąd i gaz. Pozostaje tylko zrobić wykończenie wnętrz i można się wprowadzać. Aby mieć jednak pełen komfort warto upewnić się, jakie okna zapewnił deweloper.

Często bowiem okazuje się – niestety po fakcie – że idąc „po kosztach” otrzymujemy wnętrze bardzo ładne, ale niefunkcjonalne. Oczywiście za dopłatą można wybrać – jeśli taryfa programu i projekt na to pozwala – jakieś inne udogodnienia, choć jest to możliwe raczej w przypadku domów czy szeregówek, niż w przypadku mieszkań. Wówczas właściciel ma większy wpływ na to, jakie materiały i od jakich producentów zostaną użyte do przygotowania domu, mieszkania czy lokalu.okna dolnośląskie

Dolnośląskie okna dla Ciebie

Warto wiedzieć, że w większości mieszkań i domów w Polsce – także w nowym budownictwie – zastosowana jest naturalna wentylacja. Wykorzystuje ona nieznaczną, naturalną nieszczelność okien, pozwalając na wymianę powietrza dzięki różnicy ciśnienia. Wspomagają ten proces kratki wentylacyjne, którymi uchodzi ciepłe, wilgotne powietrze z kuchni czy łazienki.

Jeśli jednak w mieszkaniu wstawione są okna stuprocentowo szczelne, zupełnie nieprzepuszczalne, jak reklamują liczni producenci, może to stanowić problem w zestawieniu z naturalną wentylacją (tzw. wentylacją grawitacyjną) – nieprzepuszczalność powietrza będzie prowadzić do gromadzenia się wilgoci. Tym samym w mieszkaniu łatwo będą rozwijać się pleśnie i grzyby, które powodują liczne podrażnienia górnych dróg oddechowych ludzi, i mogą nawet prowadzić do astmy.

Firma Halupczok to nie tylko dystrybutor okien znakomitej jakości – sprzedaje bowiem na całe województwo dolnośląskie okna o bardzo dobrych parametrach technicznych – ale także fachowy doradca w czasie zakupu. Firma oferuje również profesjonalny montaż zakupionych okien, drzwi i innych elementów.

Zanim wybierzemy rodzaj okien do domu warto poradzić się w sklepie czy u producenta, jak dobrać okna w taki sposób, aby najlepiej odpowiadały one potrzebom mieszkańców i by były dostosowane do warunków panujących w danym budynku.

Podobne

Zostaw Komentarz

Search

Back to Top