Jak dobrać okna do domu?

Jak dobrać okna do domu?

Produkty

W trakcie wykańczania domu lub mieszkania, to właśnie okna oraz drzwi stają się jednym z kluczowych wyborów decydującym nie tylko o estetyce, ale też o energooszczędności domu i komforcie osób w nim zamieszkujących.

Dlatego okna do domu warto wybierać nie kierując się modą czy poradami marketingowymi sprzedawcy, ale rozpatrując głownie kwestie naszych oczekiwań, ustawienia względem kierunków świata i rozplanowania całej budowli tak, aby w jak największych stopniu skorzystać z naturalnego oświetlenia dziennego i ciepła.  Pierwszą kwestią, przez jaką stajemy dobierając okna do domu, jest materiał, z jakiego zostały one wykonane, dyktujący również cenę zakupu okien. To głównie względy ekonomiczne decydują w tym przypadku o częstszym zakupie okien z ramami wykonanymi z plastiku. Zdecydowanie tańsze od okien z ramami drewnianymi, okna plastikowe nie zapewniają jednak często właściwej cyrkulacji powietrza, przez co mogą być powodem nadmiernego zawilgocenia pomieszczeń.

Jeśli nie chcemy borykać się z tym problemem lub ze względów także estetycznych wolimy innego typu ramy okienne – wybierzmy raczej szlachetny materiał, jakim pozostaje drewno. Zapewnimy sobie w ten sposób także zdecydowanie lepsze usuwanie nadmiaru wilgoci oraz wymianę powietrza. W razie niebezpiecznych sytuacji, typu pożar, lepiej sprawdzają się także okna z ramami drewnianymi, które w przeciwieństwie do ram plastikowych nie będą się topić i nie wydzielą szkodliwych substancji.

Okna PCV mają jednak także liczne dodatkowe zalety przemawiające nie tylko ekonomicznie za ich wyborem do domu. Są wyjątkowo odporne na szkodliwe wpływy atmosferyczne, wpływy owadów oraz grzybów i trwałe – w przypadku niektórych modeli okiennych mogą one być użytkowane nawet przez 30 lat. Dzięki swojej giętkości PCV można kształtować w różny sposób, dzięki czemu to właśnie ten materiał jest używany do tworzenia nietypowych modeli okien. Pozwalają też na dobranie odpowiednich kolorystycznie ram okiennych ze względu na dużą gamę barwną w przypadku niektórych modeli.  Szeroki wybór okien PCV znajdą Państwo w: https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/okna-i-parapety-rolety-karnisze/okna-pcv

Ostatnią kwestią, której warto poświęcić uwagę przy doborze odpowiednich okien do domu lub mieszkania, jest zamówienie sprawdzonej ekipy wykonującej solidny ich montaż. To właśnie dobry montaż i odpowiedni moment jego wykonania stoją najczęściej za efektywnym i długoletnim użytkowaniem okien. Zwróćmy więc uwagę, aby został on wykonany już po zakończeniu wszelkich prac mokrych w trakcie wykańczania pomieszczeń i po ich dokładnych osuszeniu. Dzięki tej wiedzy, sami będziemy mogli bezproblemowo cieszyć się przez długie lata prawidłowo zainstalowanymi oknami.

Podobne

Search

Back to Top