Trening a odżywki – wszystko co powinieneś wiedzieć

Trening a odżywki – wszystko co powinieneś wiedzieć

Aktualności

Wielu z nas ćwiczy dziś na siłowni i oczywiście słusznie. Jest to bowiem jakaś forma aktywności fizycznej, a więc dla każdego, kto oddaje się takiej przyjemności, trzeba tylko i wyłącznie przyklasnąć. Weźmy tu pod uwagę, że coraz częściej przywiązujemy wagę do swoich wyników. Jedni mierzą obwód klatki piersiowej, bicepsa i innych mięśni. Inni z kolei chcą zwalczyć tkankę tłuszczową i mierzą obwód pasa. Nie jest tajemnicą, że bardzo ważny jest tutaj sam trening. Niemniej jednak nie można zapominać także i o samej diecie, która jest równie ważna, a wielu uważa, że nawet i ważniejsza. Z dietą wielu ma dziś problem, choć nie zapominajmy, że jej ułożenie możemy zlecić specjaliście od jadłospisów, a więc dietetykowi. Co jeszcze? Nie wolno nie wspomnieć o wszelkich suplementach i odżywkach, których jak doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, na rynku jest dziś naprawdę mnóstwo. Kto w związku z tym w pierwszej kolejności powinien postawić na takie odżywki i kiedy po nie sięgnąć, aby zrobić to prawidłowo? Spróbujemy przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej. Do jakich wniosków udało nam się dojść

Rodzaj odżywek

W pierwszej kolejności weźmy pod uwagę sam rodzaj odżywek. Jak już wspomnieliśmy wyżej, takich produktów jest dziś naprawdę wiele, a więc każdy powinien znaleźć tutaj coś w sam raz dla siebie. Najpowszechniejsze są chyba odżywki białkowe. Nie ma w tym rzecz jasna nic nadzwyczajnego, bo jednak nie da się ukryć, że to właśnie białko jest głównym budulcem naszych mięśni. Co poza tym? Weźmy tu pod uwagę jeszcze kreatynę, a więc zdecydowanie jedną z najczęściej stosowanych odżywek, aminokwasy czy spalacze tłuszczu. Aminokwasy służą między innymi regeneracji, która jest bardzo ważna. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy treningom oddajemy się każdego dnia w tygodniu. Wówczas nasz organizm jest narażony na wiele kontuzji. Aminokwasy pozwalają w jakiś sposób ochronić nasz organizm oraz pomagają w regeneracji. Z kolei spalacze tłuszczu, jak zresztą sam nazwa wskazuje, pozwalają nam zrzucić na masie. Oczywiście w dalszym ciągu najważniejsza będzie tutaj dieta, ale takie odżywki przyspieszające spalanie kalorii są bardzo pomocne. Więcej suplementacyjnych inspiracji znajdziecie w sklepie Tanie Suple.

Stopniowa suplementacja

Kto sięga dziś po odżywki? W zasadzie moglibyśmy powiedzieć, że robi to każdy. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, choć trzeba w tym miejscu pamiętać przede wszystkim o tym, że nie ma takiej potrzeby. Zwłaszcza początkujący sportowcy nie powinni sięgać po takie suplementy, bo ich organizm i tak dostaje szoku wskutek treningów. Wówczas mięśnie i tak pracują bardzo dobrze i prawidłowo. Jeśli natomiast chcą oni wykorzystać jakieś odżywki, to powinny być to produkty w miarę lekkie. Mocniejsza suplementacja nie ma tutaj większego sensu.

Poza tym weźmy pod uwagę to, że suplementacja powinna być stopniowa. Co oznacza to w praktyce? Przede wszystkim to, że w pierwszej kolejności nie należy sięgać po odżywki naprawdę mocne, które dla naszego organizmu mogą być szokiem. Nic nam to nie da, bo organizm podobnie zareaguje również na odżywki zdecydowanie słabsze. Poza tym, jeśli dojdziemy już do momentu stagnacji, wówczas sięgnięcie po silniejsze odżywki nie zagwarantuje nam sukcesu. Wszystko dlatego, że organizm do takich suplementów będzie już przyzwyczajony. Jak w związku z tym widzimy, suplementacja jest bardzo ważna i na pewno warto się na nią zdecydować. Mimo wszystko pamiętać trzeba tutaj o kilku ważnych zasadach. Wówczas na pewno wyniesiemy z tego mnóstwo korzyści. W innym wypadku suplementacja nie zagwarantuje nam efektów, których od takiego procesu oczekujemy.

Podobne

Search

Back to Top