Domy seniora – dlaczego warto korzystać z usług prywatnych ośrodków?
Możliwość komentowania Domy seniora – dlaczego warto korzystać z usług prywatnych ośrodków? została wyłączona

Domy seniora – dlaczego warto korzystać z usług prywatnych ośrodków?

Aktualności

Seniorzy bardzo często potrzebują stałej i kompleksowej opieki. Rodziny nie zawsze jednak mają czas na codzienną pomoc – w gotowaniu, sprzątaniu i robieniu zakupów. Osoby starsze czują się przez to bardzo samotne. Seniorzy zazwyczaj zmagają się również z chorobami i ograniczeniami, które prowadzą do przygnębienia i złego samopoczucia.

Codzienne aktywności są dla seniorów bardzo trudne i momentami niemożliwe do wykonania. Dzieci i wnuki prowadzą odrębne życie, przepełnione pracą, nauką i obowiązkami, przez co nie mogą codziennie odwiedzać swoich rodziców lub dziadków. Seniorzy mają potrzebę kontaktu, bliskości i ciepła, lecz nie zawsze bliscy mogą to zagwarantować. Spokojna i szczęśliwa emerytura jest gwarancją siły i zdrowia przez długie lata. Jeśli osoba starsza czuje się samotnie, a bliscy nie są w stanie być z nią bliską każdego dnia — wówczas warto rozważyć wykupienie turnusu w prywatnym ośrodku dla osób starszych.

Domy seniora to miejsca, gdzie panuje wspaniała atmosfera – pełna ciepła i troski. Miejsca te stworzone zostały w celu pomocy osobom starszym w codziennych obowiązkach i aktywnościach. Dzięki nim seniorzy mogą poczuć jedność z grupą, zawiązać nowe znajomości i spędzać czas w gronie innych osób. Kompleksowa opieka sprawia, że każdy senior może poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Warto zatem korzystać z usług prywatnych domów seniora, które gwarantują kompleksową opiekę na najwyższym poziomie.

Prywatne domy opieki – jaką mają ofertę?

Prywatne domy opieki na Dolnym Śląsku oferują całodobową opiekę dla osób w podeszłym wieku. W zależności od oferty, pobyty w domu seniora mogą być dzienne, krótkoterminowe lub długoterminowe.

Zazwyczaj podstawowym zadaniem prywatnych ośrodków jest aktywizacja seniorów. Polega ona na indywidualnym traktowaniu każdego rezydenta, a formy aktywizacji dobierane są według jego potrzeb i możliwości. Terapia zajęciowa polega na organizacji czasu wolnego, rozwijaniu zainteresowań oraz podtrzymywania umiejętności i sprawności psychofizycznej podopiecznych. Taka forma umożliwia każdej osobie starszej czynne uczestnictwo w codzienności ośrodka.

Każdy senior ma możliwość spędzania czasu wedle własnych zainteresowań i możliwości fizycznych. Domy opieki pozwalają swoim podopiecznym na udział w uroczystościach kulturalno-oświatowych, imprezach integracyjnych i wycieczkach poza teren ośrodka. Oferta zajęć jest zazwyczaj niezwykle szeroka – prywatne ośrodki oferują muzykoterapię, silwoterapię, ergoterapie, ćwiczenia pamięci i wiele innych. Dzięki temu każdy podopieczny ma możliwość na uczestnictwo w zajęciach, które odpowiadają indywidualnym preferencjom.

oferta prywatnych domów seniora

Prywatne domy opieki we Wrocławiu i okolicach – co oferują?

Jednym z najlepszych prywatnych ośrodków w okolicach Wrocławia jest bez wątpienia Dom Aktywnego Seniora, zlokalizowany w Brzezince. Miejscowość ta położona jest zaledwie 40 km od Wrocławia. Ośrodek znajduje się pośród lasów, dzięki czemu panują tam doskonałe warunki klimatyczne, które sprzyjają osobom starszym.

W Brzezince seniorzy mogą swobodnie wykonywać codzienne aktywności i rozkoszować się spokojem. Dom Aktywnego Seniora oferuje całodobową opiekę na najwyższym poziomie. Ośrodek dysponuje przestronnymi pokojami, a cztery z nich są w pełni wyposażone i posiadają łazienkę dostosowaną do potrzeb osób starszych. Oferta zajęć jest niezwykle szeroka i ośrodek mocno skupia się na aktywizacji swoich podopiecznych. Seniorzy mają możliwość uczestnictwa w zajęciach plastycznych, ludoterapii, muzykoterapii, silwoterapii, ergoterapii, biblioterapii i wielu innych – dzięki temu każdy rezydent ma możliwość wybrania aktywności, które odpowiadają jego indywidualnym preferencjom. Dom Aktywnego Seniora to miejsce stworzone przez osoby, którym najbardziej w życiu zależy na niesieniu pomocy i wspieraniu osób w podeszłym wieku.

Podobne

Search

Back to Top