Jak usunąć naklejki z szafy?
Możliwość komentowania Jak usunąć naklejki z szafy? została wyłączona

Jak usunąć naklejki z szafy?

Produkty

Pokój dziecinny zazwyczaj dekorujemy naklejkami, przedstawiającymi postacie z bajek, które wraz z wiekiem dziecka wychodzą z mody i się starzeją, dlatego z czasem ze względu na dorastanie pociech wymagają usunięcia.

Podobnie młodzież często nie ma ochoty oglądać już starych naklejek i pragnie pozbyć się ich bez uszczerbku na meblach lub zamienić je na nowe.

Niestety odklejenie starych naklejek może stanowić pewien problem, gdyż pozostawiają one ślady po kleju. Istnieją jednak sposoby usunięcia ich w taki sposób, by nie zniszczyć mebla.

Za pomocą jakich środków usunąć naklejki z szafy?

Usunięcie starych naklejek z szafy rzadko kiedy przynosi pożądane efekty. Często zdarza się, że część z niej zostaje na meblu. Największy problem jest jednak z pozostałościami po kleju, których bardzo trudno się pozbyć. Zdrapywanie ostrym narzędziem może pozostawić na meblu zarysowania lub trwale uszkodzić jego powierzchnię.

Istnieją środki, dzięki którym czynność ta może zakończyć się powodzeniem. Zastosowanie do tego celu chemii do usuwania smarów i klejów budowlanych może zakończyć się uszkodzeniem powierzchni mebla, dlatego nie są to substancje polecane.

Można zakupić preparaty, które nie uszkodzą powierzchni szafy i skutecznie rozpuszczą klej, dlatego łatwo można go usunąć za pomocą ściereczki lub gąbki.

Domowe sposoby usunięcia naklejki z szafy

Naklejki na meble można usunąć domowymi sposobami za pomocą wszelkich tłustych substancji takich jak: olej, masło, margaryna. Nanosi się tłuszcz na powierzchnię naklejki przynajmniej na 30 minut, a następnie zmywa się szmatką zmoczoną w ciepłej wodzie.

Tłuszcz spowoduje odklejenie się kleju od powierzchni mebla, dzięki czemu można ją łatwo usunąć. Kolejnym sposobem jest podgrzanie jej resztek za pomocą suszarki. Kieruje się strumień ciepłego powietrza na mebel w miejscu starej naklejki przez około 5 minut, co spowoduje wysuszenie kleju i w konsekwencji usunięcie naklejki.

Pozostanie już tylko pozbycie się resztek kleju z powierzchni mebla. Do tego celu możemy użyć zmywacza do paznokci, benzyny ekstrakcyjnej lub terpentyny, wcześniej wypróbowując ich działanie na niewidocznej jego powierzchni. 

Wykorzystanie nowej naklejki jako element recyklingu mebli

Moda na recykling jest coraz bardziej popularna. Nie wyrzucamy ubrań i innych przedmiotów, w tym również mebli lecz dajemy im drugie życie. Minimalizm, którego celem jest zmniejszenie produkcji poprzez ograniczenie konsumpcji jest trendem ekologicznym, zmierzającym do racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych. Wobec tego nie wyrzucajmy starych mebli, dajemy im drugie życie, dzięki renowacji na przykład za pomocą nowych naklejek, co jest doskonałym sposobem recyklingu.

Naklejki do przykrycia śladów po kleju

Pozostałości starej naklejki lub resztki kleju, których nie mogliśmy usunąć, przykryjemy nową designerską naklejką, która nie tylko będzie elementem dekoracyjnym samego mebla, ale również pomieszczenia, nadając mu nowego charakteru. Dzięki niej szafa stanie się atrakcyjna i będzie służyła nam jak najdłużej.

Jej duża powierzchnia jest idealnym miejscem na aplikację efektownej naklejki, która może być sposobem na niekosztowne odświeżenie pokoju. Zmieniając jej wygląd aranżujemy od nowa wnętrze. Jej powierzchnia może stać się jednym wielkim obrazem, a wzór możemy dopasować do charakteru pomieszczenia.

Będzie pełniła wtedy funkcję nie tylko praktyczną, ale również estetyczną. Dzięki naklejce możemy także optycznie powiększyć wnętrze, co jest rozwiązaniem idealnym dla małych powierzchni.

naklejki na szafie

Jakie wzory naklejek na szafę oferują ich producenci?

Naklejki na szafę można zamówić w dowolnym rozmiarze u ich producenta. Wysokiej jakości druk i materiał naklejki gwarantują uzyskanie produktu o wyrazistym obrazie, nieblaknących barwach, trwałego i odpornego na wilgoć i zabrudzenia. Poza tym są one w 100% bezpieczne, dzięki nietoksycznemu drukowi rolowy UV na zimno.

Jest to najnowsza technologia wykorzystywana do druku nie tylko naklejek, ale również tapet i obrazów na materiale typu canvas. Dzięki niemu uzyskujemy produkt wytrzymały na ścieranie, o niezmywalnych barwach, odporny na wodę i zabrudzenia i doskonale aplikujący się na każdą gładką powierzchnię.

Producenci oferują naklejki z elementami roślinnymi i zwierzęcymi, przepięknymi krajobrazami, lasami, morzem, górami, naturą, abstrakcją, wizerunkiem miasta, maszyn w tym samochodów i samolotów i wiele innych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. 

Podobne

Search

Back to Top