Wymiana części w laptopie na Dolnym Śląsku – serwis laptopów

Wymiana części w laptopie na Dolnym Śląsku – serwis laptopów

Komputery

Rozwiązania problemów z laptopem

Co możesz zrobić, jeśli ekran LCD laptopa stał się całkowicie biały? Z naszego doświadczenia możemy powiedzieć, że ten problem może być związany z następującymi czynnościami:

  • 1. Luźne połączenia między kablem wideo i ekranem LCD.
  • 2. Uszkodzony ekran LCD.
  • 3. Uszkodzony płyta (zakładamy, że karta graficzna jest zintegrowana z płytą główną).

Te i inne porady przygotował dla Was Serwis i naprawa laptopów Nano Serwis Wrocław.

Oto przykład laptopa z białym ekranem. Po włączeniu laptopa, zaczyna działać, ale obraz na ekranie jest całkowicie biały od samego początku. W konkretnie opisywanym przypadku był to laptop Toshiba Satellite M45, ale ten problem może występować w każdej innej marce.
Najprawdopodobniej nadal można korzystać z laptopa z monitorem zewnętrznym. Wystarczy podłączyć monitor do portu VGA z tyłu lub z boku laptopa, a następnie przełączyć wyjścia wideo z zewnętrznego trybu na wewnętrzny.
Laptopy Toshiba można przełączać pomiędzy ekranami wewnętrznymi i zewnętrznymi za pomocą klawiszy Fn + F5.

  • Przytrzymaj klawisz Fn, a następnie naciśnij na F5, aż pojawi się wideo na monitorze zewnętrznym.
  • Na laptopach IBM użyj klawiszy Fn + F7.
  • Na laptopach HP używaj kombinacji klawiszy Fn + F4.

Jest możliwe, że trzeba użyć innej kombinacji klawiszy na laptopie, ale z pewnością sam będziesz wiedział jakiej.
Na niektórych laptopach, aby być w stanie korzystać z monitora zewnętrznego, należy podłączyć go do laptopa, a następnie ponownie uruchomić laptopa, aby monitor zewnętrzny był wykrywany przez laptopa.

Klawiatura laptopa - co może pójść nie tak ?

Zauważyliśmy, że w niektórych przypadkach może okazać się, iż ekran laptopa jest biały z powodu złego połączenia pomiędzy kablem wideo i ekranem LCD. Jeśli chcesz sprawdzić to połączenie, musisz rozbierać panel wyświetlacza, ponieważ złącze znajduje się na tylnej stronie ekranu LCD.
Zawsze najpierw należy sprawdzić podłączenie kabla wideo. Ponowne podłączenie kabla wideo może rozwiązać problem.
Jeśli ponowne podłączeniu kabla wideo nie pomoże, prawdopodobnie masz problem albo z ekranu LCD lub z płytą główną.

Ekran laptopa nie działa, co robić?

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się co jest przyczyną problemu jest sprawdzenie laptopa z innym ekranem LCD podczas pracy laptopa. Bez tego testu będziesz musiał zgadywać, bo jak wspomnieliśmy wcześniej to może być albo zła płyta główna lub zły ekran LCD.
Będziesz musiał odłączyć kabel wideo z ekranu LCD (drugiego) i złącze na płycie falownika (złącza 3 i 1). Po tym podłącz inny ekran roboczy i testuj wideo.
Do tego celu używamy jednego z ekranów LCD. Mój ekran jest pęknięty podczas testu i dlatego widać szeroki biały pas w centrum, ale nadal działa dobrze w tym teście.
Oryginalny ekran jest biały, ale ekran testowy działa normalnie (poza białym oczywiście), widoczny jest obraz. Po tym badaniu można stwierdzić, że problem ten musi być związany z obrazem.

Podobne

Zostaw Komentarz

Search

Back to Top