Stabilna praca na wysokości

Stabilna praca na wysokości

Usługi Budowlane

Prace na wysokościach – wykorzystanie dźwigu

Są takie chwile, kiedy musimy potrzeba zbudować nową halę albo zająć się konserwacją obiektów, które znajdują się na sporych wysokościach. Co więcej, jest taki rodzaj pracy, którego nie da się wykonać w pojedynkę. Praca bardziej złożona niż przykręcenie kabelka albo prosta wymiana instalacji.

podnośnik koszowy kamienna góra

Co, jeżeli chcemy zawiesić dużą reklamę? Albo umyć pod ciśnieniem elewację, dachy lub okna? A jeżeli sople lodowe osiądą na rynnach lub innych ważnych elementach – nie pozostaje nam nic innego, jak je usunąć. Aby móc wykonywać wszelkie prace wysokościowe potrzebna nam jest stabilna i solidna platforma. Platforma, która pozwoli nam unieść odpowiedni sprzęt lub nas samych, a my będziemy mogli wykonać na wysokości pracę.

Podnośniki koszowe

Z myślą o takich pracach stworzono przeróżne podnośniki koszowe lub dźwigi. To ich właśnie potrzebujemy do takich prac. Przy czym należy tutaj rozróżnić jedno od drugiego. Podnośniki koszowe służą do podnoszenia ludzi na duże wysokości. Posiadają one podnośniki hydrauliczne, teleskopowe lub jeszcze inne. Na ich końcach znajduje się ogrodzona platforma, na której przebywają robotnicy.

podnośnik koszowy Świebodzice

Podnośniki koszowe przeważnie znajdują się na podłożu ciężarowym lub jeszcze innym. Niektóre możemy zamontować nawet na odpowiednich przyczepach. Oczywiście muszą one również spełniać określone wymogi i dotyczy to głównie podnośników koszowych, ale jednak jest to możliwe. A niektóre podnośniki koszowe pozwalają nam sięgnąć nawet na wysokość 20 metrów. Z halogenowym oświetleniem i kątem obrotu rzędu 45 stopni takie podnośniki pozwolą nam na swobodne wykonywanie prac na wysokościach.

Dźwigi w pracach budowlanych

A dźwigi? Dźwigi służą do tego, abyśmy mogli unieść jakiś ładunek na odpowiednią wysokość lub przenieść z miejsca na miejsce. Zresztą generalnie i tak chodzi o transport ciężkich ładunków i tak. Ale dźwigi takie, a w szczególności żurawie, często widzimy na placach budowy. To one służą nam do przenoszenia, a także montażu i demontażu konstrukcji stalowych, ale nie tylko i stawiania konstrukcji. One pozwalają nam na montowanie i demontowanie hal stalowych, ale również innych.

podnośnik koszowy Świebodzice

Dzięki nim możliwe staje się również wiercenie w betonie, jak i generalnie montaż i demontaż konstrukcji żelbetowych i drewnianych. A wszelkie tego rodzaju urządzenia, tj. dźwigi i podnośniki koszowe wynajmiemy lub zakupimy od firm, które się tym profesjonalnie zajmują. A jest ich na rynku całkiem sporo. Co więcej możemy nawet na portalach typu OLX.pl znaleźć odpowiednią ofertę. Niestraszna nam będą wszelkie prace na wysokości, prace remontowe, blacharskie, dekarskie, murarskie czy też filmowe.

Czasami podnośniki koszowe są wykorzystywane przez filmowców. To zrozumiałe – ekipa filmowa może wejść na taki wraz z całym ekwipunkiem. Dzięki temu będzie mogła nakręcić ciekawe ujęcia. Zresztą na pewno nie raz widzieliście – ujęcia jakby ktoś patrzył z wierzchołka góry. A tymczasem ten ktoś mógł znajdować się na takim podnośniku koszowym. Podnośniki takie mogą się również przydać zimą. Generalnie warto się w taki zaopatrzyć do prac na wysokości. Czytaj dalej >>

Podobne

  • BRPB

    BRPB

Zostaw Komentarz

Search

Back to Top