Pracuj w Szwecji! Zobacz jak zdobyć pracę dla lekarza

Pracuj w Szwecji! Zobacz jak zdobyć pracę dla lekarza

Aktualności

Wszyscy lekarze, którzy zainteresowani są rozpoczęciem pracy w nowym szpitalu w Szwecji, muszą mieć na uwadze wszystkie nowe elementy życia społecznego oraz sytuacje, do których trzeba będzie się przyzwyczaić.

Lekarze w Szwecji

Praca dla lekarzy w Szwecji jest oferowana najczęściej przez agencje pośredniczące, które pomagają lekarzom przygotować się do zmiany w naszym życiu. Lekarz to zawód odpowiedzialny, wymagający odpowiedniego podejścia do życia i do pracy. Często lekarze mogą otrzymywać propozycje oferujące dobrą pracę na lepszym poziomie i z większymi zarobkami. Jednakże, warto pamiętać, że sytuacja w Polsce i w polskiej służbie zdrowia nie jest zbyt zadowalająca. Z tego powodu też lekarze sami poszukują pracy w dogodnym dla siebie kraju. Szwecja jest krajem, który kładzie ogromny nacisk na stan i rozwój szwedzkiej służby zdrowia. Dlatego też lekarze polscy pracujący w Szwecji mogą liczyć na godne zarobki, lepszy styl życia oraz możliwość rozwoju. Wiele agencji może proponować lekarzom doświadczonym, specjalistom oraz tym, którzy dopiero otrzymali dyplom, zatrudnienie w Szwecji. Według najnowszych doniesień, w Szwecji od lat brakuje lekarzy. Z tego powodu ogłoszenia o pracę kierowane są do Polski.

 

Zatrudnianie lekarzy przez pośredników

Szpitale polskie oraz szwedzkie muszą nawiązać kontakt oraz nić porozumienia, która pozwoli na stworzenie możliwości, jaką dają nam agencje pośrednictwa. Dzięki takim agencjom, polscy lekarze mogą otrzymywać informacje dotyczące rosnącej liczby miejsc pracy w szwedzkich szpitalach. Wiele osób korzysta z tej możliwości – dzięki zatrudnieniu się w Szwecji, możliwe jest znaczne podniesienie swoich kwalifikacji, rozwoju oraz zarobków. Zatrudnienie lekarzy przez pośredników z agencji najpierw polega na rekrutowaniu osób, których CV wpłynęły do firmy. Wykazane zainteresowanie taką formą pracy nie pozostaje  bez echa. Zwłaszcza, jeśli dany lekarz znakomicie nadaje się do pracy w Szwecji, ponieważ np. zna język.

Pośrednicy mają również za zadanie przygotowanie lekarzy do pracy w Szwecji. Pierwszą i podstawową rzeczą, jakiej trzeba się nauczyć, jest język. Agencje oferują półroczne, roczne oraz półtoraroczne kursy z języka szwedzkiego. Egzamin końcowy ma za zadnie zweryfikowanie, czy lekarz nabył odpowiednio wysoką umiejętność posługiwania się językiem.

W momencie, gdy lekarze zostają zatrudnieni w Szwecji, pośrednicy z agencji nadal mają za zadanie kontaktowanie się z lekarzami oraz sprawdzanie czy obowiązki są należycie pielęgnowane. Dodatkowo, z agencją możemy kontaktować się w razie problemów.

Dlaczego tak wiele osób wybiera ten kraj?

W Szwecji możemy liczyć na dogodne warunki jakie panują w społeczeństwie oraz w pracy. Każdy, kto decyduje się na podjęcie pracy w szpitalu szwedzkim musi jednak zadbać o dopilnowanie wszystkich spraw, których uporządkowanie i załatwienie jest kluczowe do podjęcia pracy w szwedzkim szpitalu. Takimi sprawami są zapoznanie się z kulturą i obyczajami Szwedów, z ich stylem bycia czy o najczęstszych przypadkach pacjentów. Równie ważną sprawą jest zorganizowanie wszelkich potrzebnych dokumentów oraz kwalifikacji, które pozwolą nam na wykonywanie zawodu lekarza/ dermatologa/ dentysty w Szwecji. W kraju tym ogromną wagę przywiązuje się do służby zdrowia – znaczy to tyle, że pobierane są ogromne pieniądze na to, by wszystkie szpitale były odpowiednio wyposażone, sterylne oraz aby obsługa służby zdrowia była jak najlepsza. Dodatkowo, właściciele szpitali/ osoby które stanowią nad nami pieczę, mogą wysyłać nas na rozmaite szkolenia, doceniać nas, a także uczyć nas wszystkiego po kolei i pomagać nam.

opieka medyczna

Przystosowanie się do warunków i nauka języka

Jest to jeden z najtrudniejszych etapów, jednak przystosowanie się powinno potrwać do trzech miesięcy. Jest to termin optymalny, w którym każdy polski lekarz opanuje język szwedzki na zadowalającym poziomie oraz pozna cały personel szpitala. Podczas przygotowania się do przeprowadzki do zupełnie obcego kraju, każdy Polak musi mieć na uwadze fakt, iż szwedzkie szpitale funkcjonują zupełnie inaczej niż w Polsce. Dlatego też rozpoczęcie pracy w jednym ze szwedzkich szpitali może często być niemałym szokiem. Warunki, obyczaje i powiedzenia Szwedów również należy sobie przystosować, by w pełni czuć się dobrze w nowym miejscu pracy.


Zdobądź pracę jako lekarz w Szwecji! Aktualne oferty oraz informacje na temat warunków zatrudnienia, znajdziesz na stronie platformy rekrutacyjnej Paragona (kliknij w obraz) →

Paragona

Podobne

Search

Back to Top