Polecane trasy rowerowe na Dolnym Śląsku
Możliwość komentowania Polecane trasy rowerowe na Dolnym Śląsku została wyłączona

Polecane trasy rowerowe na Dolnym Śląsku

Sport

Jazda na rowerze to idealny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu, ale także odkrywanie i zwiedzanie nowych miejsc. Dolny Śląsk to przepiękny i bardzo ciekawy region, który jest idealnym miejscem dla rowerzystów. Ogromna ilość ścieżek rowerowych w miastach, ciekawe trasy rowerowe, a nawet górskie singletracki sprawią, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Zwiedzanie Wrocławia na rowerze

Świetną propozycją dla osób chcących zwiedzić Wrocław jest skorzystanie z rozbudowanej infrastruktury rowerowe we Wrocławiu. Dzięki niej można szybko i sprawnie dotrzeć praktycznie w każde warte uwagi miejsce we Wrocławiu, bez konieczności stania w korkach i szukania parkingu.

Oczywiście nie trzeba ograniczać się tylko do centrum miasta, ponieważ bardzo ciekawe drogi rowerowe prowadzą także poza miasto. Jedną z takich tras jest pętla z Wrocławia do Brzegu Dolnego i z powrotem, które prowadzi po obu stronach Odry. Drugą możliwością jest przejażdżka do Trzebnicy, gdzie można skorzystać z basenu w parku wodnym lub pobawić się w znajdującym się niedaleko labiryncie w kształcie Europy. Z tego względu będzie to znakomita propozycja dla rodzin z dziećmi, które z pewnością podczas wycieczki nie będą się nudziły.

Rowery CUBE

Szlak pomarańczowy w Dolinie Baryczy

To wspaniała propozycja dla osób szukających dłuższej trasy. Prowadzi ona przez najpiękniejsze zakątki północnej części województwa dolnośląskiego. Szlak ten przebiega przez takie miejscowości jak Milicz, Żmigród oraz Głogów, gdzie można podziwiać między innymi wielkie kompleksy Stawów Milickich.

Trasa ta prowadzi mało ruchliwymi drogami lokalnymi oraz leśnymi, a na odcinku 19,3 km biegnie wzdłuż dawnej drogi kolejni wąskotorowej.

Singletracki w Świeradowie-Zdroju oraz singletrack Glacensis

Osoby lubiące jazdę w terenie na rowerze górski lub takie, które chcą zacząć swoją przygodę z tą odmianą kolarstwa, powinny zainteresować się trasami rowerowymi w Świeradowie-Zdroju oraz kompleksem Singletrack Glacensis.

Trasy rowerowe w Świeradowie-Zdroju to kompleks zawierający 14 tras o łącznej długości około 80 km. Trasy te występują w różnych stopniach trudności: bardzo łatwym, łatwym, średnio-trudnym oraz trudnym, z tego względu z pewnością każdy znajdzie tu trasę dostosowaną do jego umiejętności i kondycji fizycznej. Wszystkie wyznaczone ścieżki położone są w północnej części Gór Izerskich na zboczu szczytu Smrek oraz innych pobliskich gór. Większa część tras znajduje się po stronie czeskiej natomiast po naszej stronie mamy również do dyspozycji kilka ciekawych tras. Wszystkie ścieżki są odpowiednio oznaczone, dzięki temu na pewno nikt się tam nie zgubi.

Rowery CUBE

Singletrack Glacensis to kompleks górskich tras rowerowych położonych w okolicach Ziemi Kłodzkiej, który jest największą siecią singletracków w Europie. Poruszając się tymi ścieżkami, można zwiedzić wiele ciekawych miejsc wschodniej ściany Kotliny Kłodzkiej, ponieważ ścieżki te zaczynają się w okolicach Srebrnej Góry i biegną na samo południe w regiony Czarnej Góry i Międzygórza, zahaczając po drodze Złoty Stok i Lądek-Zdrój.

Przygotowanie do wyprawy rowerowej

Przed wyruszeniem na wyprawę rowerową warto odpowiednio się do niej przygotować. Podstawą jest sprawny rower, który dostosowany będzie to naszego stylu jazdy i co ważniejsze do terenu, w jakim zamieramy jeździć. Jeśli dopiero planujemy zakup roweru to warto zapoznać się z ofertą marki CUBE. Polecane przez nas rowery CUBE znane są na całym świecie i cieszą się sporym uznaniem wśród wielu rowerzystów. Z tego względu kupując rower, warto zainwestować w modele sprawdzonych marek takich jak CUBE, dzięki czemu będziemy mieli gwarancję, że rower nie zawiedzie nas podczas wyprawy.

Oprócz samego roweru niezbędne jest także posiadanie odpowiednich akcesoriów. Podstawą jest multitool lub zestaw najpotrzebniejszych kluczy rowerowych, pompka, zapasowa dętka lub zestaw naprawczy do opon bezdętkowych, łyżki do opon i skuwacz do łańcucha. Oprócz tego, jeśli zamierzamy jeździć po zamorku musimy zabrać ze sobą także dobrej jakości oświetlenie zarówno przednie jak i tylne. Bardzo ważną rzeczą jest także mała apteczka oraz naładowany i sprawy telefon, który będzie zabezpieczeniem w razie jakiejś awaryjnej sytuacji.

Podobne

Search

Back to Top