Jak wyleczyć ból kręgosłupa
Możliwość komentowania Jak wyleczyć ból kręgosłupa została wyłączona

Jak wyleczyć ból kręgosłupa

Specjaliści z Dolnego Śląska

Siedzący tryb pracy, spędzanie czasu wolnego w szkodliwej dla pleców pozycji na kanapie czy złe ułożenie ciała podczas snu, skutkuje bólami pleców.

Na bóle kręgosłupa cierpi coraz więcej osób. Na całe szczęście istnieje szereg zabiegów, które pomagają w wyleczeniu bólu kręgosłupa.

Długotrwały ból kręgosłupa jest niezwykle uciążliwy. Nie pozwala na wykonywanie podstawowych obowiązków domowych, a także realizowania się zawodowo. Ból trudno jest trwale zlikwidować środkami farmaceutycznymi w postaci tabletek przeciwbólowych czy maści rozgrzewających. Konieczna może się okazać fizjoterapia, podczas której specjalista znajdzie przyczynę problemu, a następnie za pomocą zabiegów wyeliminuje ból.

Przyczyny występowania bólu kręgosłupa

Większość z nas prowadzi siedzący tryb życia – siedzi w pracy przy biurku bądź w domu przed ekranem komputera lub telewizora. Część osób pracuje jednak fizycznie. Każda z tych grup jest narażona na występowanie bólu kręgosłupa wywołanego nie tylko niewłaściwą postawą, ale także nadwyrężeniem go ciężkimi przedmiotami. Przez to osłabia się gorset mięśniowy, odpowiedzialny za stabilizację kręgosłupa i utrzymaniu go w odpowiedniej pozycji. Dzięki temu dolny odcinek pleców staje się bardziej podatny na nadmierne przeciążenie czy napięcie, powodując dokuczliwy ból.

Oczywiście wszystkie objawy można bardzo szybko wyleczyć – konieczne będzie jednak podjęcie fizjoterapii i przeprowadzenie zabiegów na kręgosłup.

Fizjoterapia sposobem na wyleczenie bólu kręgosłupa

masaż klasyczny Wrocław

Wbrew pozorom do wyleczenia problemów z kręgosłupem nie jest konieczne typowa rehabilitacja. Szybką ulgę przyniosą już zabiegi fizjoterapeutyczne, które nie tylko wyeliminują ból, ale wzmocnią także całe ciało na przyszłość. Gorset mięśniowy będzie silniejszy, przez co łatwiej będzie utrzymać prawidłową postawę ciała.

Wczesna diagnoza postawiona przez fizjoterapeutę sprawia, że całkowite wyeliminowanie bólu jest już możliwe po zaledwie kilku zabiegach. Warto pamiętać, że w zależności od rodzaju i źródła bólu, stosuje się różnego rodzaju zabiegi.

Do najpopularniejszych należy jednak terapia manualna oraz masaż leczniczy.

Fizjoterapia – jakie zabiegi na kręgosłup?

Bóle kręgosłupa można leczyć w wieloraki sposób – najczęściej stosuje się metody zachowawcze poprzez pracę z fizjoterapeutą, a także samodzielnej terapii w domu, na podstawie zaleceń specjalisty.

Do najbardziej skutecznych zabiegów fizjoterapii, które pomagają w wyleczeniu bólu kręgosłupa jest masaż leczniczy oraz terapia manualna.

Podczas terapii manualnej fizjoterapeuta diagnozuje pacjenta, szukając źródła jego problemu. Na podstawie informacji zebranych podczas wywiadu ustala plan rehabilitacji, który ma na celu zlikwidowanie bólu, a także wzmocnienie kręgosłupa tak, aby dolegliwości nie powracały. Specjalista bierze pod uwagę źródło bólu, wiek pacjenta oraz tryb życia jaki prowadzi. Terapia manualna podejmowana przez fizjoterapeutę jest również skierowana do leczenia zwyrodnień stawów czy urazów. Dzięki zabiegowi możliwe jest usunięcie ucisku oraz napięć występujących w różnych miejscach – zwłaszcza na kręgosłupie.

rehabilitacja WrocławTerapia manualna jest kluczowa przy każdej rehabilitacji. Przeprowadza się ją poprzez regularne uciskanie punktów na ciele, które stanowią problem. To właśnie ją najczęściej stosuje się w przypadku bólów kręgosłupa oraz stawów. Leczenie odbywa się poprzez rozgrzanie określonego miejsca na ciele przez uciskanie i rozciąganie.

Rozgrzany mięsień odblokowuje się, a następnie przyjmuje naturalną pozycję.

Masaż leczniczy, a także przeróżne techniki wykonywania go przez fizjoterapeutę, to jeden z najprostszych sposobów na wyleczenie bóli kręgosłupa. Prawidłowo wykonany masaż nie tylko złagodzi uciążliwe dolegliwości, ale również pozwoli na szybki powrót do codziennych obowiązków.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi fizjoterapeutyczne?

Jak podaje fizjoterapeuta Grzegorz Tokarczyk – Terapia manualna oraz masaże lecznicze są przeznaczone dla każdej osoby – bez względu na wiek. Najczęściej po pomoc sięgają jednak osoby, które już od dłuższego czasu zmagają się z dolegliwościami i bólem kręgosłupa.

Zabiegi fizjoterapeutyczne są również skierowane do osób zabieganych, które nie mogą poświęcić kilku godzin na leczenie bólu. Zabieg trwa średnio 50 minut, a w razie potrzeby możliwa jest również wizyta domowa.

Jak wyleczyć ból kręgosłupa?

Na bóle kręgosłupa cierpi znaczna większość społeczeństwa. Istnieje jednak kilka możliwości skutecznego jej wyleczenia. Zabiegi fizjoterapeutyczne jak terapia manualna bądź masaż leczniczy to jedne z najpopularniejszych, a jednocześnie najskuteczniejszych metod pozbycia się dokuczliwego bólu.

Podobne

Search

Back to Top