Zarobki w IT we Wrocławiu. Sprawdź ile możesz zarobić!
Możliwość komentowania Zarobki w IT we Wrocławiu. Sprawdź ile możesz zarobić! została wyłączona

Zarobki w IT we Wrocławiu. Sprawdź ile możesz zarobić!

Aktualności

Od dobrych kilku lat cała branża IT odnotowuje wzrost zatrudnienia. Logicznym wydaje się, że taka tendencja ma też wpływ na wynagrodzenia specjalistów z tego zakresu. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej młodych ludzi, szczególnie tych o ścisłych umysłach decyduje się na takie właśnie wykształcenie, a w późniejszym czasie ścieżkę kariery.

Co interesujące, mówiąc o IT nie chodzi wyłącznie o samych programistów, ale również o inne stanowiska — grafików czy handlowców. Na rynku odczuwa się bowiem braki ich wszystkich. W szczególności jednak specjalistów od kodowania, których zarobki mocno zresztą zawyżają średnią krajową. Przyjrzyjmy się jednak szczegółom…

Najlepiej opłacane języki programowania — ogólne tendencje

Zarobki dla specjalistów pracujących w różnych językach programowania opracował nie tak dawno, bo w 2018 roku No Full Jobs w specjalnie przygotowanym do tego raporcie. Zgodnie z nim na najlepsze wynagrodzenia liczyć mogą przede wszystkim Scala developerzy. Wśród nich średnia wynagrodzeń wynosi mniej więcej 13 tysięcy złotych brutto. Niewiele mniej zarabiają jednak specjaliści, którzy programowaniem zajmują się w zakresie języków, takich jak Java, Angular i Python.

Zresztą zarówno Java, jak i JavaScript, to najpopularniejsze i najczęściej używane na polskim rynku języki. Sporym zainteresowaniem cieszą się zresztą na całym świecie. Na tę tendencję z pewnością wpływ ma fakt, że JavaScript, jako jedyny aktualnie dostępny język jest w stanie wspierać w zasadzie wszystkie możliwe przeglądarki.  Coraz częściej swoje zastosowanie znajduje także w aplikacjach mobilnych z których większość z nas korzysta. Z kolei Java postrzegana jest, jako najstabilniejsza, bo obecna w branży od ponad dwudziestu lat. Stanowi tym samym swoistą bazę.

Wybierając specjalizację dla siebie i koncentrując zakres swoich umiejętności wokół danego języka programowania, warto zatem spojrzeć w powyższe statystyki. To pozwoli zwiększyć szansę szybkie zatrudnienie i na naprawdę duże zarobki! Nie bez znaczenia pozostaje jednak szlifowanie języka angielskiego, który w pracy programisty ma ogromne znaczenie. Wykonując kolejne obowiązki, nie raz przyjdzie nam bowiem konsultować pewne zagadnienia i kwestie z międzynarodowymi klientami. Do wypełnienia bardzo często spływa również różnego rodzaju dokumentacja. Nauka kodowania w takim zawodzie to zatem nie wszystko. Biegła znajomość uniwersalnego języka angielskiego jest równie ważna.

Sprawdź ile możesz zarobić w IT

Nie będzie sporym zaskoczeniem, jeśli powie się, że na wysokość zarobków ma też wpływ miasto w którym stacjonuje dana firma. Oczywiście większość z nich siedzibę ma w dużych miastach. W Polsce prym wiedzie Warszawa. Nie ustępują jej jednak znacznie miasta takie jak Kraków, Poznań, Gdańsk, Gdynia i Sopot, a więc Trójmiasto czy właśnie Wrocław. W tym ostatnim specjaliści, którzy pochwalić się mogą godnymi podziwu umiejętnościami mogą liczyć na zarobki przekraczające 10 tysięcy złotych miesięcznie. Taka pensja dla fachowców w innej branży to w zasadzie nieosiągalna kwota. A tu wspomnieć warto o tym, że ciągłe doskonalenie swoich umiejętności, w przyszłości być może praca na własny rachunek i międzynarodowe kontrakty na zasadzie b2b, to jeszcze większe możliwości finansowe!

programista wrocław

Co więcej, okazuje się, że od niedawna znalezienie pracy we wrocławskim świecie IT jest też znacznie ułatwione. Niedawno ruszyła strona www.hrgorecruitment.pl na której możemy znaleźć oferty pracy w IT. Rejestrując się na niej mamy dostęp do sprawnej rekrutacji i dopasowania nas do konkretnych, odpowiadających naszym umiejętnościom ofert. Witryna osiągnęła już znaczny sukces poza granicami Polski, a konkretnie w Wielkiej Brytanii.

Taka inicjatywa z całą pewnością ma sens, bo w ostatnich latach całkiem poważnym wyzwaniem dla firm IT stało się zatrudnianie i poszukiwanie nowych osób. Ze względu na specyfikę zawodu i ciągłe braki kadrowe w jego zakresie, w większości przedsiębiorstw postanowiono zatem, że trzeba wdrożyć niestandardowe rozwiązania.

Podobne

Search

Back to Top