Co zrobić gdy małżeństwo dobiega do końca?

Co zrobić gdy małżeństwo dobiega do końca?

Kancelarie Notarialne

Zastanawiasz się w jaki sposób poradzić sobie z nieudanym małżeństwem,w którym jedna ze stron zdecydowała się na rozpoczęcie nowego życia bez ciebie? Może to być spowodowane zarówno niewiernością jednego z partnerów jak i innymi sytuacjami, które pobudzają w nas niechęć do wspólnego kontynuowania życia małżeńskiego.  Obecnie wiele osób zaczyna się zastanawiać nad rozwodem w przypadku gdy małżonek pije i bije, znęcając się psychicznie nad żoną i dziećmi. Wówczas o wiele łatwiej osiągnąć rozwód i zakończyć taki nieudany związek.

Rodzaje rozwodów

Adwokat rozwodowy może nam zaproponować wybranie rozwodu z orzekaniem o winie lub bez. Zależnie od tego jaką decyzję podejmiemy możemy się spodziewać łatwiejszego lub trudniejszego przebiegu sprawy. Warto dobrze się zastanowić czy warto w niektórych sytuacjach walczyć o rozwód z orzekaniem o winie – wówczas sprawa zwykle jest o wiele dłuższa i wymaga wielu zeznań itd. W przypadku gdy para ma dzieci może się okazać, że będzie ona bardzo dla nich stresująca.

adwokat ŚwidnicaJeżeli jednak jeden z małżonków zarabia zdecydowanie więcej i zależy nam na tym, aby otrzymywać stałe alimenty, to warto skorzystać z tego prawa. Jest ono często wybierane przez to z małżonków, które większą część czasu spędzało w domu, zajmując się nim, podczas gdy małżonek miał troszczyć się o kwestie finansowe. Wbrew pozorom takie sytuacje są dość częste, dlatego jeżeli znaleźliśmy się w takim potrzasku warto zapytać o pomoc adwokata rodzinnego. Rzetelna pomoc podczas rozwodu zapewni nam pozytywne i szybkie rozpatrzenie sprawy rozwodowej.

Wybór kancelarii adwokackiej

W czasie gdy decydujemy się na rozwód warto zastanowić się nad tym jakiego adwokata wybierzemy. Najlepiej wybierać kancelarię, w której adwokaci specjalizują się w sprawach rozwodowych – wówczas mamy pewność, że są osobami doświadczonymi w  prowadzeniu spraw rozwodowych. Dla osób szukających adwokata rodzinnego z okolic Świdnicy prezentujemy ofertę kancelarii Łabentowicz (link). Wybierając doświadczonych prawników specjalizujących się w prowadzeniu spraw rozwodowych zapewniamy sobie najwyższą jakość pomocy prawnej. Jeżeli zależy ci na korzystnym przejściu przez trudny i skomplikowany proces rozwodowy to warto zaufać specjalistom.

 

Podobne

Search

Back to Top