Oświetlenie architektoniczne LED — zadbaj o wygląd budynku w mroku

Oświetlenie architektoniczne LED — zadbaj o wygląd budynku w mroku

Aktualności

Oświetlenie LED do niedawna było stosowanie jedynie wewnątrz budynków. Jednak piękno podkreślonych nocą fragmentów budynku sprawia, że coraz częściej używa tego rodzaju oświetlenia się nie tylko przy ozdabianiu zabytków, ale także firm, czy normalnych budynków mieszkalnych.

Rola oświetlenia LED to przede wszystkim spowodowanie niesamowitych efektów świetlnych oraz eksponowanie wybranych części budynku. To rozwiązanie sprawdza się zarówno w nowoczesnej architekturze, jak i w starej architekturze. Odpowiednie podkreślenie i wydobycie detali architektonicznych tworzy atrakcyjny wizerunek oświetlanego obiektu. Pamiętajmy, że jest to nie tylko funkcja dekoracyjna, ale i użytkowa. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu doskonale widzimy teren posiadłości. Dzięki różnorodności źródeł światła możliwy jest wybór jak najciekawszych projektów. Nowoczesna technologia sprawia, że oprawy LED są niesamowicie wydajne, a także i oszczędne. Rozwiązania oświetleniowe, w dynamiczny sposób dostosowują się do warunków otoczenia dzięki czujnikom ruchu, czujnikom natężenia oraz sterowaniu oświetleniem.

oświetlenie architektoniczne

Jakiego producenta oświetlenia LED najlepiej wybrać?

Firma Globus od prawie stu lat tworzy narzędzia dla przemysłu. Obecnie Globus Lighting to w pełni samodzielna spółka zajmująca się tworzeniem inteligentnych i nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych na podstawie technologii LED. Sercem firmy jest dział Badań i Rozwoju, który projektuje, testuje i udoskonala każdy produkt.

Do czego używa się zewnętrznego oświetlenia LED?

Ciekawe oświetlenie budynków w nocy pomaga nadać nieprawdopodobnego efektu i pokazać na nowo ich piękno. Zwłaszcza że poszczególne oświetlenie pomaga wyeksponować wybrane elementy architektoniczne i skoncentrować uwagę obserwatora na danych punktach. Dzięki możemy wykreować atmosferę magii i tajemniczości, która doskonale ozdabia miasto lub naszą posesję. Jeśli chodzi o siedzibę firm, odpowiednie oświetlenie sprawia wrażenie potęgi i profesjonalizmu. Nowoczesne iluminacje łączą ze sobą dziedziny takie jak architektura i rozrywka. Zastosowanie różnych temperatur barw nowoczesnych źródeł światła daje projektantom możliwość oświetlenia większą niż kiedykolwiek swobodę w tworzeniu spektakularnych iluminacji. Właśnie z tego powodu urządzenia świetle powinny być produkowane w najwyższym standardzie, tak aby zapewnić odpowiedni poziom światła i stabilność koloru. Ponadto powinny być także energooszczędne i trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i mechaniczne uszkodzenia.

mir oświetlenie architektoniczne

Oświetlenie LED to przede wszystkim oszczędność

Wraz z rozwojem technologii skorzystanie z innowacyjnych systemów oświetlenia zewnętrznego LED to gwarancja najwyższej jakości oświetlenia obiektu, a także znaczne ograniczenie zużycia energii elektrycznej, przez co również redukcja wydatków związanych z opłatami za energię. Używając oświetlenia LED, możemy zaoszczędzić nawet do 70% mniej kosztów za energię elektryczną, w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła. Ważne jest także to, że lampy LED są bardzo trwałe i tanie w eksploatacji. Nie zawierają także szkodliwych substancji takich jak UV, rtęć, ołów. Oświetlenie LED ma dłuższą żywotność.

Podsumowując, oświetlenie ledowe to doskonały wybór, jeżeli chcemy uzyskać wspaniały efekt świetlny na naszych budynkach, a także w ogrodach. Efekt uzyskany w ten sposób wygląda niesamowicie, a przy okazji jest tańszy w utrzymaniu oraz bardziej trwały. Wybór oświetlenia LED kojarzy się więc z nowoczesnością, artystycznym efektem, a także dobrym gustem.

Podobne

Search

Back to Top