Jak odkamienić pralkę – przedłuż żywotność swoich urządzeń
Możliwość komentowania Jak odkamienić pralkę – przedłuż żywotność swoich urządzeń została wyłączona

Jak odkamienić pralkę – przedłuż żywotność swoich urządzeń

Produkty

Czy z Twojej pralki coraz częściej wydobywa się brzydki zapach, a na wypranych ubraniach pojawiają dziwnie wyglądające ślady, których nie sposób się pozbyć? Przyczyną jest nadmierne odkładanie się kamienia w Twojej pralce. Jak pozbyć się tego problemu i sprawić by nigdy nie wrócił? Przeczytaj nasz artykuł do końca, a na pewno uzyskasz odpowiedź na to pytanie.

Jaka jest przyczyna występowania kamienia we wnętrzu pralki?

Przyczyn może być kilka. Do tych najczęściej wymienianych przez fachowców należy twarda woda oraz brak regularności w czyszczeniu naszej pralki. To z kolei powoduje nagromadzenie w jej wnętrzu pleśni, brudu oraz w ostateczności kamienia, który nagromadzony w zbyt dużej ilości może spowodować awarię naszego urządzenia. Niestety w najgorszym wypadku taka niewinnie wyglądająca usterka, może spowodować brak możliwości naprawy naszego sprzętu oraz potrzebę kupienia nowego, co wiąże się z niebagatelnymi kosztami, których mogliśmy uniknąć, działając odpowiednio wcześniej.

Domowe sposoby na odkamienianie pralki

Nim załamiemy ręce i pobiegniemy do fachowca, który drogo policzy sobie za swoją usługę, spróbujmy na początek domowych sposobów na odkamienianie naszej pralki, dzięki którym być może zyska ona nowe życie.

niemieckie produkty do pralki

Jedną z popularniejszych domowych praktyk, będzie zastosowanie octu, na przykład jabłkowego, a jeśli zależy nam wzmocnieniu jego działania, to warto pomyśleć o dodaniu do niego odrobiny kwasku cytrynowego, który ma działanie odkażające, a także powinien pozbyć się kamienia w przypadku, gdy nie ma go jeszcze zbyt wiele. Przepis na miksturę odkamieniającą jest banalnie prosty. Do bębna naszej pralki wlewamy około trzech litrów octu oraz dodajemy dwie saszetki kwasku cytrynowego. Na sam koniec nastawiamy pranie na najwyższą temperaturę. Po krótkim czasie oczekiwania, możemy podziwiać uzyskane efekty, pamiętając przy tym, by całą procedurę powtarzać regularnie co osiem tygodni.

Dlaczego chemiczne środki do odkamieniania?

Jeśli nie jesteś fanem domowych sposobów na odkamienianie, to dobrym pomysłem będzie zakup dedykowanych do odkamieniania pralki środków czyszczących. Wśród produktów niemieckich, znajdziemy między innymi preparat na bazie płynu, który nie dość, że usuwa nagromadzony przez dłuższy okres użytkowania pralki brud i kamień, to jednocześnie zapobiega ponownemu ich nagromadzeniu. Dodatkowo chroni on naszą pralkę przed korozją oraz sprawia, że jej wnętrze ładnie i świeżo pachnie. By procedura odkamieniania była jak najbardziej skuteczna, należy wpierw za pomocą preparatu wyczyścić szufladkę na proszek do prania, a następnie wlać do niej od 30 do 50 ml produktu, nastawiając jednocześnie pranie na 60 stopni.  Należy przy tym pamiętać, że bęben pralki przez cały ten czas powinien pozostawać pusty.

W sytuacji, gdy wyjątkowo nie mamy w swoim mieszkaniu odpowiedniego środka do odkamieniania, to możemy spróbować zastąpić go niemieckimi tabletkami do zmywarek. Ich użycie jest naprawdę proste, a również potrafi być bardzo skuteczne w działaniu. Do bębna pralki należy wrzucić dwie kapsułki do zmywarek, nastawić pranie na temperaturę 90 stopni i po dwóch godzinach oczekiwania, aż sesja prania się skończy, powinniśmy móc się cieszyć czystą pralką bez śladu kamienia, czy innych zanieczyszczeń.

W przypadku odkamieniania ważna jest regularność i częstotliwość. Powtarzajmy te procedury co dwa lub trzy miesiące, a nasza pralka będzie nam służyć jeszcze przez wiele lat.

Podobne

Search

Back to Top