Dobry piach budowlany – gdzie kupić?

Dobry piach budowlany – gdzie kupić?

Aktualności

Budowę domu można prowadzić na dwa sposoby, a właściwie w dwóch systemach. Pierwszy z nich, czyli zlecony polega na zatrudnieniu wykonawcy, który zajmie się wszystkimi kwestiami, łącznie zakupem materiałów. Po naszej stronie jest wyłącznie wyłożenie pieniędzy.

Drugi sposób to system gospodarczy, w którym jesteśmy inwestorem i zarazem wykonawcą. Zakup materiałów oraz wykonanie prac to nasze zadania. Zatrudniamy i pilnujemy też innych wykonawców. W każdym z typów budowy, ważną rolę odgrywa piasek budowlany. Jest niezbędny do wielu zadań. Nie tylko też przy budowie domu, ale też w innych inwestycjach.

Rodzaje piasku

Możemy wyróżnić cztery podstawowe rodzaje piasku. Możemy nabyć je w hurtowniach budowlanych, przy zakupie innych materiałów. Jeżeli hurtownia, w której się zaopatrujemy nie posiada takiego asortymentu, w innych z pewnością znajdziemy piasek. Firmy zajmujące się jego dystrybucją posiadają własny transport i dowiozą towar na miejsce budowy. Teraz przechodzimy do rodzajów.

Piasek płukany rzeczny, jak sama nazwa wskazuje pozyskiwany poprzez płukanie. Zawiera w swoim składzie krzemionkę, przez co jest tak popularny w budownictwie. Może występować w różnych odmianach. Wykorzystywany jest przez brukarzy do podsypek pod chodniki, zasypywania fundamentów oraz do zapraw murarskich i prac inżynieryjnych.

Pospółka piaskowo-żwirowa, wykorzystywana przy budowach skomplikowanych obiektów oraz do tworzenia warstw filtrujących pod drogami i oczyszczalniami ścieków.

Możemy też wyróżnić piasek kopany. Pozyskiwany bez wypłukiwania. Również nadaje się do zasypywania fundamentów oraz ich zagęszczania.

Kruszywa

Nie należy też zapominać o kruszywach, które odgrywają ważną rolę na różnych budowach. Jednym z najważniejszych jest żwir płukany, występujący w dwóch rodzajach.

Żwir płukany 2-8mm to pierwszy z typów. Podane parametry pozwalają na używanie go do produkcji betonów, galanterii betonowej jak również prefabrykatów betonowych o małych gabarytach. Zawiera duże ilości krzemionki, bez zbyt dużych domieszek siarki i żelaza.

piach-na-budowe

Drugi z podstawowych rodzajów to żwir płukany 8-16mm. Posiada niemal takie same właściwości, co poprzednik z tym, że wykorzystywany jest do produkcji prefabrykatów betonowych o dużych gabarytach.

Opisane rodzaje to najczęściej spotykane kruszywa. Jeżeli szukasz wysokiej jakości piachu tego rodzaju, może skorzystać z oferty tej firmy. Oprócz nich funkcjonuje również humus, ziemia ogrodowa, tłuczeń drogowy czy też mieszanki granitowe.

Szerokie zastosowanie

Piasek budowlany i kruszywa do betonu niezbędne są na każdej budowie. Nie tylko dotyczącej powstawania domu, ale też na przykład przy budowie dróg. Ważne jest by był wysokiej, jakości co przełoży się na dobre wykonanie prac. Beton powstały na bazie porządnego żwiru zapewni trwałość wzniesionych konstrukcji. To niezwykle ważne, bowiem nie będzie potrzeby wykonywania ciągłych poprawek.

 

Podobne

Search

Back to Top