Obozy dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Obozy dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Aktualności

Pierwsze wyjazdy na obozy dla dzieci czy też na kolonie letnie i zimowe to naprawdę duże przeżycie. Przeżycie to jest ogromne zarówno dla dzieci jak i także dla ich rodziców. Przede wszystkim gdy mamy zamiar wysłać nasze dziecko na samodzielny wyjazd musimy wiedzieć czy tak naprawdę jest już nasze dziecko gotowe na takowy wyjazd. A czy jest gotowe? Jak to sprawdzić? Zdecydowanie zdaniem dużej liczby psychologów nie powinniśmy kierować się wiekiem naszych dzieci.

Pierwszy raz na wakacjach

Dlaczego? Ponieważ nie jest to wcale zależne od wieku i tak naprawdę jest to kwestia bardzo indywidualna. Są dzieci, które maja zaledwie pięć lat, a już są gotowe by samotnie wyjechać, a są takie dzieci, które mają po dwanaście lat i wciąż gotowe nie są. Jednak odpowiednio przygotowane dziecko to tak naprawdę warunek, aby wyjazd był bardzo udany, a jednocześnie by rodzic był o swoje dziecko spokojny. Zdecydowanie na sam początek można spróbować wysłać swoje dziecko na kilka dni nawet dwa lub trzy do dziadków czy też do innych członków rodziny. Kolejną bardzo dobrą próbą są wyjazdy na zielone szkoły, gdzie dziecko wyjeżdża ze znanym sobie nauczycielem i tak naprawdę przebywa cały czas z dziećmi, które zna.

jezioro

Jeśli jest to sytuacja emocjonalnie dla dziecka jak najbardziej do zaakceptowania to naprawdę jest to znak, że warto rozważyć wysłanie naszego dziecka na samodzielny wyjazd i to nawet dwutygodniowy. Jednak jeśli nasze dziecko nawet podczas wyjazdu krótkiego do rodziny czy też na zieloną szkołę jest znacznie wycofane, nie chce angażować się w różnego rodzaju zabawy oraz jest smutnie i nie ma tak naprawdę kontaktu z otoczeniem to zdecydowanie warto poczekać.

Na co zwrócić uwagę wybierając obóz dla dziecka?

Powinniśmy zorganizować dziecku naszemu wypoczynek tylko i wyłącznie u zaufanych organizatorów. Zwykle są to biura podróży, do których mamy po prostu zaufanie. Tak naprawdę zaufanie do organizatorów jest sprawą jak najbardziej kluczową. Bardzo dobrym pomysłem jest popytanie innych rodziców właśnie o opinie oraz sprawdzić co na temat jasnych i konkretnych firm oraz miejsc piszą inni ludzie na internetowych forach. Musimy jednak zdawać sobie z tego sprawę, że musimy mieć świadomość swoich wszelkich obaw. Nasz strach zdecydowanie utrudnia dziecku przygotowanie się do wyjazdu na obóz dziecka. Komunikujemy w pewnym sensie naszemu dziecku, że sytuacja jaką jest obóz dla dzieci może być sytuacją mocno zagrażającą. Musimy przede wszystkim usiąść oraz głęboko się zastanowić dlaczego oraz czego się tak naprawdę boimy. Bardzo często nasz lęk wynika z pewnego rodzaju nadopiekuńczości. A tak naprawdę to nasze dzieci bardzo dobrze radzą sobie w grupie rówieśników z codziennymi czynnościami. Musimy jednak także obowiązkowo przed wyjazdem zacząć przygotowywać swojego maluszka do wykonywania wszelkiego rodzaju pielęgnacyjnych czynności.Jeśli zaś chodzi o sam kierunek to latem idealne jest morze, wiadomo jod i te sprawy, a zimą góry i w pełni zasłużone zimowe szaleństwo.

Więcej na www.active-camp.pl <<<

Podobne

Search

Back to Top