Mieszkanie pod Wrocławiem – kto może sobie na nie pozwolić?
Możliwość komentowania Mieszkanie pod Wrocławiem – kto może sobie na nie pozwolić? została wyłączona

Mieszkanie pod Wrocławiem – kto może sobie na nie pozwolić?

Dolnośląskie Nieruchomości

Wrocław, jako jedno z większych i najbardziej atrakcyjnych miast w Polsce, jest często wybieraną destynacją w przypadku zakupu mieszkania. Większość osób decyduje się na zakup mieszkania na strzeżonych osiedlach, w nowoczesnym budownictwie. Jest to bezpieczne i przyszłościowe rozwiązanie, zwłaszcza gdy mamy dzieci.

Warto jednak dodać, że coraz większą popularnością cieszą się parcele zlokalizowane na obrzeżach Wrocławia. Cechy przedmieścia to przede wszystkim mniejsza ilość mieszkańców, a co za tym idzie – spokój i cisza. Deweloperzy wykorzystując zwiększający się popyt na mieszkania pod Wrocławiem, zaczęli zmieniać oferty, dostosowując się do potrzeb potencjalnych klientów. Obecnie, mamy możliwość zakupu mieszkania w różnych stanie – surowym lub wykończonym, za naprawdę niską cenę.

Jakie są ceny mieszkań pod Wrocławiem?

Dla osób, które kupują swoje pierwsze mieszkanie, odpowiedni wybór jest szczególnie trudny. Jak wybrać odpowiednią lokalizację? Ile potrzebujemy pieniędzy na zakup mieszkania? Ile będą kosztować meble, jak wygląda sprawa dojazdów – te aspekty najczęściej bierzemy pod uwagę na samym początku poszukiwań.

Mieszkanie z ogródkiem WrocławWarto skupić się na cenie mieszkania. W zależności do naszych potrzeb i oczekiwań, dobierzemy taką lokalizację, która zapewni nam dogodny dojazd do pracy/ szkoły czy przedszkola. Zakup mebli to sprawa drugorzędna, ponieważ wprowadzając się do nowego mieszkania często zabieramy meble z poprzedniego lokum.

Ceny mieszkań we Wrocławiu wahają się od 300 do 640 tysięcy złotych, jeśli weźmiemy pod uwagę nowe budownictwo i rynek wtórny. Wrocław jest miastem o dużej liczbie mieszkańców. Ze względu na wysoki poziom życia, ceny mieszkań w centrum sięgają powyżej 400, a nawet 500 tysięcy złotych.

Dlatego tak wiele osób wyprowadza się z Wrocławia i kupuje mieszkanie na obrzeżach miasta. Ceny mieszkań w Kiełczowie, Długołęce i innych pobliskich miejscowościach, możemy trafić nawet na mieszkanie od 200 tysięcy złotych. Musimy jednak pamiętać, że metraż mieszkań w jednym budynku czy na jednym osiedlu może się diametralnie różnić, dlatego ceny zawsze są podawane w przybliżeniu.

Z ofert deweloperów pod Wrocławiem korzystają również osoby przyjezdne. Mieszkania na obrzeżach miasta są o wiele tańsze, jeśli porównamy je z cenami ofert w centrum. Kupując mieszkanie, większość z nas decyduje się na kredyt. Dzięki niskiej cenie mieszkań, jaką oferują dziś deweloperzy, tak naprawdę każdy z nas może sobie pozwolić na jego zakup.

mieszkania kiełczów

Nowe mieszkanie pod Wrocławiem – dla kogo?

Tak naprawdę nie istnieje ścisła granica kręgu osób, dla których są przeznaczone mieszkania pod Wrocławiem. Warto jednak wspomnieć o tym, że zupełnie nowe mieszkanie, najczęściej utrzymane w nowoczesnym budownictwie, zapewnia większe bezpieczeństwo i stabilność. Nowo wznoszone budynki powstają poprzez wykorzystanie nowoczesnych i najlepszych dostępnych technologii w procesie budowy. Dosłownie, nowoczesne budownictwo można określić ‘’dopięciem wszystkiego na ostatni guzik’’.

Nowe mieszkanie gwarantuje sprawne instalacje grzewcze, gazowe, elektryczne i wodne. Trzeba o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy przerazi nas wysoka cena za metr kwadratowy. Najwyższa jakość i praktycznie nie awaryjność, to zaleta, która znacznie przewyższa mieszkania z rynku wtórnego. Kupując mieszkanie pod Wrocławiem, mamy zapewnione spokój. Możemy odpocząć na cichym osiedlu, z dala od zgiełku miasta. Mimo większej odległości, jaką musimy pokonać do pracy, warto pamiętać o dobrym połączeniu. Obrzeża Wrocławia są nie tylko dobrze skomunikowane (w przypadku dojeżdżania autobusem), ale i zapewniają łatwą i szybką drogę do pracy.

Podobne

Search

Back to Top