Kurs pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy

Edukacja na Dolnym Śląsku

W życiu możemy spotkać się z różnymi sytuacjami, nie zawsze przyjemnymi. Może się zdarzyć, że będziemy świadkami jakiegoś wypadku. W takiej chwili powinniśmy wiedzieć jak się zachować. Nie chodzi tu tylko o wezwanie pogotowia. Mamy obowiązek udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Szybkie i co najważniejsze skuteczne działanie jest bardzo ważne. Jeżeli znajdziemy się sytuacji wymagającej udzielenia pierwszej pomocy warto wiedzieć jak należy to zrobić. Po pierwsze nasze działania nie mogą szkodzić. Dlatego też dobrze jest zapisać się na kurs pierwszej pomocy. 

Obowiązek udzielania pierwszej pomocy

Na kim spoczywa obowiązek udzielenia pierwszej pomocy? W świetle prawa każdy obywatel powinien udzielić pomocy. Jeżeli poszkodowany w danym wypadku znajduje się w położeniu bezpośrednio zagrażającym życiu lub zdrowiu. Interwencja nie może ograniczać się jedynie do wezwania pomocy. Powinniśmy czynnie zareagować, zastosować odpowiednie środki, przede wszystkim takie, które nie zaszkodzą poszkodowanemu. Osoby, które nie zareagują w takiej sytuacji, chociaż ciąży na nich ten obowiązek, podlegają karze pozbawienia wolności do lat 3.

pierwsza_pomoc

Są sytuacje, w których jesteśmy zwolnieni z obowiązku udzielania pierwszej pomocy. Jedną z takich sytuacji jest konieczność poddania poszkodowanego zabiegowi lekarskiemu. Jeżeli nasze działania mają mieć wyłącznie taki cel, nic niczego nie można nam zarzucić. Jeśli ofiara wypadku ma zapewnioną niezwłoczną pomoc medyczną, nie mamy obowiązku podejmować działań. Obowiązek udzielania pomocy jest, więc niezwykle istotny. Warto wiedzieć jak się do tego zabrać.

Ogromna przydatność kursu

Zapisując się na kurs poznamy wiele ważnych zagadnień. Pierwszymi z nich będą podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i uświadomienie jak jest to ważne. Poznamy zasady bezpiecznego udzielania pomocy, nauczymy się rozpoznawać zagrożenie. Co najważniejsze będziemy wiedzieć, w jaki sposób udzielać pomocy by nie zaszkodzić poszkodowanemu. Program takiego kursu obejmuje wszystkie najważniejsze zagadnienia. Zaczynając od zachowania bezpieczeństwa na miejscu wypadku. Dowiemy się jak prawidłowo wzywać pomocy i w jaki sposób zabezpieczyć miejsce wypadku komunikacyjnego. Nauczymy się również prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Będziemy wiedzieli jak postępować, gdy natrafimy na zaburzenia przytomności, zadławienia, rany i krwotoki, złamania i skręcenia kończyn.

Potrzebna wiedza

Wiedza jak pierwsza pomoc ma być zastosowana. Może nam się przydać w wielu sytuacjach. Możemy być świadkami różnych wypadków, mamy obowiązek udzielenia pomocy nawet, jeśli nie posiadamy stosownych umiejętności. Dlatego warto nabyć zdolności wykonywania czynności z zakresu pierwszej pomocy. Mogą być pomocne w pracy, podczas podróży samochodem czy nawet w trakcie spaceru. Nigdy nie wiemy, co się może wydarzyć, warto być przygotowanym na każdą ewentualność.

Podobne

Search

Back to Top