Jakie usługi zapewnia biuro projektowe
Możliwość komentowania Jakie usługi zapewnia biuro projektowe została wyłączona

Jakie usługi zapewnia biuro projektowe

Dolnośląskie Nieruchomości

Biura projektowe tworząc projekty domów spełniają marzenia swoich klientów o własnym domu lub mieszkaniu. Współpracując z inwestorem, wspólnie planują wymarzone dla niego miejsce zamieszkania. Na każdym etapie projektowania uwzględniają potrzeby klienta. Doradzają mu w kwestiach zarówno prac budowlanych, jak i trudnych formalno-prawnych, które mogą stać się problemem na początku realizacji inwestycji.

Głównym celem biur architektonicznych jest stworzenie wyjątkowych projektów, dających klientom poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa w funkcjonalnym i spełniającym ich oczekiwania domu. Wspaniałe realizacje przynoszą satysfakcję nie tylko inwestorom, ale również biurom projektowym i są bezcennym wynagrodzeniem za pracę architektów, realizowaną z pasją i przekonaniem, jak ważną misją jest spełnianie marzeń o wymarzonym domu.

Oferta biur projektowych

Biura projektowe swoją ofertę kierują nie tylko do prywatnych inwestorów, ale także firm planujących rozwój, urzędów gmin i jednostek administracyjnych oraz firm wykonawczych, które planują inwestycje związane z budową domów jednorodzinnych, szeregowych lub bliźniaczych, budynków wielorodzinnych, wielofunkcyjnych oraz użyteczności publicznej, a także termomodernizacji budynków. Wykonują pełnobranżowe projekty budowlane, wykonawcze, aranżacji wnętrz, małej architektury, jak również zajmują się wydawaniem certyfikatu energetycznego przy współpracy z uprawnionymi audytorami Krajowej Agencji Poszanowania Energii, który jest dokumentem precyzującym wielkość zapotrzebowania budynku na energię, wynikającą z potrzeb jego mieszkańców.

Tworzą również wizualizacje fotorealistyczne zaprojektowanych obiektów w celu niezwykle przystępnego i efektownego sposobu zaprezentowania klientowi przedsięwzięcia jeszcze przed jego realizacją. W ofercie biur projektowych znajduje się również prowadzenie nadzoru na budową w czasie jej realizacji oraz doradztwo, co pozwoli klientowi uniknąć wielu obaw związanych z trudnym wyzwaniem, jakim jest budowa wymarzonego domu.

Projekty domów w studiu architektury

W ofercie biur projektowych znajdują się domy indywidualne, nowoczesne domy z poddaszem, domy z poddaszem użytkowym i garażem oraz domy energooszczędne, które są niezwykle korzystnym rozwiązaniem ze względu na gwarancję szybszego zwrotu inwestycji, a ich realizacja pozwoli inwestorowi uniknąć kosztów związanych z utratą energii w przyszłości. Projekty domów tworzone są w oparciu nie tylko o długoletnie doświadczenie architektów, ale również o aktualizowaną na bieżąco wiedzę, dotyczącą obecnych trendów w architekturze i budownictwie oraz pojawiające się nowe rozwiązania. Biura projektowe oferują projekty gotowe dla klientów poszukujących uniwersalnych rozwiązań, które można dostosować do warunków działki i jego potrzeb oraz indywidualne, realizujące oczekiwania klienta i uwzględniające oryginalne rozwiązania.

Projekty domów energooszczędnych

Od 2021 roku inwestorów, którzy planują budowę lub modernizację domu, będą obowiązywały nowe, bardziej restrykcyjne przepisy, dotyczące warunków zapotrzebowania budynków na energię. Wynika to wprost z proekologicznej ustawy Parlamentu Europejskiego, który w roku 2010 uchwalił nową dyrektywę dla państw członkowskich związaną z metodologią obliczania charakterystyki energetycznej budynków. Wprowadzono także sankcje za nie przestrzeganie tych przepisów. Konieczność zadbania o środowisko naturalne spowodowała, że kraje regulują problem zanieczyszczenia w różnych dziedzinach życia, stąd tego rodzaju wymogi pojawiają się w przepisach, które dotyczą funkcjonowania domów.

biuro projektowe Wrocław

W związku z tym biura projektowe dbają, aby współczynnik energii pierwotnej, niezbędnej do pokrycia zapotrzebowania na ogrzewanie domu, klimatyzację, wentylację mechaniczną, ciepłą wodę był jak najniższy. W pracowniach projektowych powstają projekty domów energooszczędnych, które są przyjazne nie tylko dla środowiska, ale również dla jego mieszkańców. Architekci dokładają starań, aby koszty realizacji inwestycji były zrównoważone. Budowa domu energooszczędnego jest zdecydowanie droższa ze względu na dodatkowe nakłady finansowe, które jednak bardzo szybko się zwracają. Straty ciepła są zdecydowanie niższe, dlatego mieszkańcy wydają mniej na jego ogrzanie. Tego typu budynek jest zdecydowanie tańszy w utrzymaniu. Ogrzanie domu energooszczędnego wymaga od 3 do 5 razy mniej energii niż tradycyjnego, a koszty budowy są o 6 do 8% wyższe niż w przypadku budowy obiektu o standardowych parametrach. Domem energooszczędnym nazywamy budynek, którego zapotrzebowanie na energię wynosi mniej niż 70 kWh/m² w ciągu roku.

Przy określaniu parametrów domu energooszczędnego bierze się pod uwagę między innymi wybór materiałów, które wpływają na przenikalność cieplną, sprawną wentylację mechaniczną z rekuperacją i gruntowym wymiennikiem ciepła, a także dobrze dobrane systemy ogrzewania.

Budynki funkcjonalne i użytkowe

W ofercie biur projektowych znaleźć można także projekty budynków użyteczności publicznej, budynków funkcjonalnych i użytkowych. Wspomagają one właścicieli domów w dostosowaniu ich do nowych wymagań określonych w przepisach, dotyczących audytów energetycznych, czy termomodernizacji lub przebudowy. Do każdego projektu dołączony jest kosztorys, który umożliwia inwestorowi ocenę swoich możliwości finansowych.

Projekty wnętrz mieszkalnych i biurowych

Rozszerzając ofertę pracownie projektowe proponują swoim klientom obok projektu domu również kompleksową obsługę w postaci projektu jego wnętrza, czy to będzie budynek mieszkalny, czy użytkowy, a także projekt wnętrza jako osobne zlecenie.
Oferta biur projektowych jest niezwykle bogata i każdy inwestor może skorzystać z jego usług.

Współpraca: biuro projektowe AJR Studio Architektury Wrocław

Podobne

Search

Back to Top