Jak zorganizować bal charytatywny?
Możliwość komentowania Jak zorganizować bal charytatywny? została wyłączona

Jak zorganizować bal charytatywny?

Aktualności

Praktycznie każdego dnia widzimy w różnych kanałach informacyjnych ogłoszenia dotyczące zbiórek na rzecz chorych lub niepełnosprawnych ludzi i zwierząt.

Zbiórki takie potrafią jednak przebiegać wyjątkowo powoli, a nierzadko jest to bardzo niebezpieczny wyścig z czasem. Dlatego też organizowane są bale charytatywne, dzięki którym uzbieranie niezbędnej kwoty może przebiec znacznie szybciej. Jak zorganizować taką uroczystość?

Bal charytatywny – szybka zbiórka w jedną noc

Bal charytatywny jest wyjątkowo korzystnym wsparciem dla prowadzonych zbiórek. Często jest dodatkowo promowany przez wsparcie znanych osób, polityków czy też celebrytów, dzięki czemu informacja o zbiórce rozprzestrzenia się znacznie szerzej.

Dodatkową atrakcją są prowadzone licytacje, które jeśli tylko są poprowadzone w odpowiedni sposób, potrafią skutecznie przykuć uwagę i zachęcić do kupna wystawionych fantów, wspierając tym samym zbiórkę. W taki sposób jest możliwe zebranie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w ciągu zaledwie kilku godzin. 

Skuteczna promocja balu charytatywnego

Jak już była o tym przed chwilą mowa, na balach charytatywnych często pojawiają się znane osoby, dzięki którym informacja o zbiórce rozchodzi się znacznie szybciej. Do tego temat osoby potrzebującej pomocy podczas imprezy nasuwa się sam – można osobiście opowiedzieć jej historię, czy też poprosić o podzielenie się informacją w firmach i fundacjach. Jest to bardzo skuteczna forma docierania do kolejnych darczyńców, którzy będą się czuli dużo bardziej zainteresowani przekazaniem datku, niż osoby scrollujące Facebooka.

Kto zajmuje się organizacją balu charytatywnego?

Na ogół organizatorem jest fundacja, której podopiecznym jest potrzebujący, organizacja kościelna lub wynajęta w tym celu firma zewnętrzna. Powstaje jednak pytanie – czy większa część pieniędzy nie pójdzie na opłacenie kosztów związanych z urządzeniem przyjęcia? Niekoniecznie musi tak być.

Często imprezy charytatywne są organizowane w zaprzyjaźnionych lokalach, których właściciele zgadzają się na obniżenie stawek, dzięki czemu większa suma może trafić do potrzebujących. Nierzadko również jest tak, że opłaty za lokal i posiłki są wliczane w wejściówki. Dochodzi tutaj oczywiście możliwość szukania wsparcia u sponsorów, dzięki którym łatwiej jest m.in. pozyskać atrakcyjne przedmioty do licytacji.

Dlaczego warto zorganizować bal charytatywny na sali balowej?

Organizacja balu może wygenerować wysokie koszty, lecz jeśli celem jest zebranie pieniędzy na cel charytatywny, lokale nierzadko obniżają opłatę za wynajem sali lub nawet rezygnują z jej pobrania. Warto jednak wspomnieć również o innych aspektach, związanych z samą organizacją przyjęcia.

W przypadku organizacji balu charytatywnego dochodzi mnóstwo spraw, jakimi często nie trzeba się zajmować, szykując zwyczajne przyjęcie. Chodzi tutaj m.in. o poszukiwanie sponsorów, przygotowanie aukcji, wynajem konferansjera, zaplanowanie atrakcji dodatkowych, promocja wydarzenia w mediach społecznościowych i wiele innych.

Dlatego też w ramach wynajmu sali balowej można liczyć na pomoc ze strony personelu mającego duże doświadczenie w organizacji przyjęć. Nie musisz już martwić się o kwestie związane z dekoracjami, cateringiem, ustawieniem stołów i innymi kwestiami, którym może zająć się obsługa restauracji.

bale charytatywne

Jak wybrać najlepszą salę balową?

Obecnie największym powodzeniem cieszą się eleganckie bankiety, odpowiednie zarówno podczas okazji prywatnych, jak i bardziej oficjalnych. W nowoczesnych salach balowych możesz liczyć zarówno na odpowiednią oprawę wizualną, jak i muzyczną, a do tego bogate menu, w którym można znaleźć tradycyjne dania kuchni polskiej, a także smaki z różnych zakątków świata i potrawy dostosowane do potrzeb szczególnych. Do tego dochodzi oczywiście możliwość zapewnienia noclegu osobom przybywającym na bal z daleka.

Szukając najlepszej sali na bal charytatywny, wpisz w wyszukiwarkę “sala balowa Wrocław” i zobacz, co ma Ci do zaoferowania m.in. Hotel Jasek Premium, w którym dbamy o to, by przygotowany wystrój i catering oraz inne istotne elementy dokładnie współgrały z charakterem organizowanego wydarzenia.

Podobne

Search

Back to Top