Jak wybrać sprawdzoną smycz dla psa?
Możliwość komentowania Jak wybrać sprawdzoną smycz dla psa? została wyłączona

Jak wybrać sprawdzoną smycz dla psa?

Produkty

Spacery z psem to bardzo ważna część każdego dnia czworonoga. Odpowiednia dawka ruchu jest niezwykle istotna dla zdrowia pupila, dlatego też należy bardzo pilnować tej kwestii. Jednakże, aby spacery były naprawdę udane i przede wszystkim bezpieczne, niezbędna jest odpowiednia smycz. Istnieje wiele różnych modeli, które różnią się od siebie funkcjonalnościami, designem oraz długością i szerokością. Jak wybrać idealną smycz dla psa, aby spacery z nim były komfortowe i bezpieczne? Na co zwracać uwagę podczas tego zakupu i dlaczego jest tak ważne, aby wybrać odpowiedni model, dopasowany do Twoich preferencji i potrzeb Twojego pupila? Podpowiadamy!

Postaw na funkcjonalną smycz o odpowiednich rozmiarach

Na rynku produktów dla psów dostępny jest bardzo szeroki wybór smyczy dla czworonogów. Są one dostępne w różnych rozmiarach i jest to jednak z podstawowych kwestii, na które warto zwrócić uwagę. Smycz powinna być bowiem dobrze dopasowana do gabarytów psiaka. Nie może być zbyt szeroka, a karabińczyk, który służy do przypięcia smyczy do obroży lub do szelek, nie może być zbyt ciężki. W przeciwnym razie może okazać się, że smycz mocno ciąży psu na plecach lub przy szyi i sprawia, że czuje się on komfortowo w trakcie spaceru.

Po drugie ważna jest szerokość. Im większy pies, tym smycze są szersze, a karabińczyk musi być o wiele bardziej masywny. Związane jest to oczywiście z gabarytami psa oraz z tym, że duży psiak znacznie większą siłę niż małe psy. Dlatego też smycz musi być odpowiednio mocniejsza, aby umożliwić utrzymanie takiego silnego stworzenia nawet w trudnych sytuacjach. Ważna jest także długość smyczy. Warto dopasować ją nie tylko do rozmiarów psa, ale także do rodzaju spacerów. Na miejskie wyjścia sprawdzą się smycze krótsze, ale na dłuższe spacery do lasu warto już mieć długą smycz, która pozwoli biegać psu luźno, ale z odpowiednią kontrolą.

Smycz flexi czy przypinana? Co wybrać?

Kolejną bardzo ważną kwestią przy wyborze smyczy, jest to, czy ma być to klasyczna smycz miejska lub przepinana, czy może smycz automatyczna. Ten drugi rodzaj cieszy się ogromną popularnością w przypadku psów małych ras i sprawdza się podczas krótkich wypraw miejskich. Pozwala na wygodne kontrolowanie tego, jak długi dystans może utrzymywać pies w trakcie spaceru. W przypadku dużych psów o dużej sile lepiej jednak zrezygnować z takiego rozwiązania i postawić na klasyczną smycz przepinaną lub prostą. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne oraz przede wszystkim bardzo bezpieczne. Smycz typu flex może okazać się bowiem zbyt słaba dla dużego psa, co w sytuacji zaatakowania przez inne zwierzę czy chęci rzucenia się w pościg za samochodem, może mieć bardzo zgubne skutki.

spacer z psami na smyczy

Smycz dla psa jako designerski dodatek wysokiej jakości

Idealna smycz to oczywiście również ciekawy design. Chociaż Twój pies nie zwróci na to większej uwagi, to Tobie wybieranie stylowej smyczy dla psiaka na pewno przyniesie mnóstwo radości. W profesjonalnych sklepach zoologicznych online i stacjonarnych dostępny jest bardzo szeroki wybór różnokolorowych smyczy dla psów, które można kompletować z szelkami i obrożami, a czasami nawet z miskami na wodę i jedzenie oraz z innymi gadżetami dla psa. Dzięki temu możesz zadbać o to, że wyprawka Twojego pupila będzie naprawdę prezentować się nienagannie i niezwykle stylowo.

Podobne

Search

Back to Top