Jak i gdzie kupić przestronne mieszkanie?
Możliwość komentowania Jak i gdzie kupić przestronne mieszkanie? została wyłączona

Jak i gdzie kupić przestronne mieszkanie?

Dolnośląskie Nieruchomości

Coraz więcej osób kupuje własne mieszkania, również z myślą na wynajem. Inwestycja w nieruchomość może przynieść ogromne zyski, jednak zależy to od kilku, ważnych czynników. Zanim rozpoczniesz poszukiwania, sprawdź gdzie można kupić przestronne mieszkanie.

Lokalizacja

Mylą się ci, którzy są przekonani, że najważniejszym kryterium mieszkania jest jego wysoki standard. W przypadku nieruchomości pierwszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest jego lokalizacja. Nie chodzi jedynie o to, aby mieszkanie było usytuowane blisko samego centrum, a w pobliżu znajdowały się wszystkie najważniejsze sklepy. Jeżeli mieszkanie kupujesz pod wynajem, powinieneś zastanowić się nad takim w pobliżu uczelni wyższych. W końcu to właśnie studenci najczęściej poszukują mieszkania do wynajęcia. Jeżeli natomiast, kupujesz mieszkanie dla siebie czy też z myślą o rodzinie, zastanów się, co okazałoby się najbardziej praktyczne. Jeżeli ktoś planuje pracować we Wrocławiu, dobrym przykładem jest kupno mieszkań z ogródkiem w Kiełczowie. Kiełczów to miejscowość położona pod Wrocławiem, a do ścisłego centrum dojedziemy w niecałe 20 minut.

Wielkość mieszkania

Przy kupnie mieszkania bardzo istotna jest jego powierzchnia. Co ciekawe, jeśli szukamy lokalu na wynajem, mieszkanie o dużym metrażu nie będzie najlepszym wyborem. Zdecydowanie lepiej jest wybrać lokal o nieco mniejszej powierzchni, niż kupować przestronne mieszkanie. Dlaczego? Okazuje się, że dochodowość mieszkania maleje wraz z jego rosnącą powierzchnią. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę fakt, że do ręki właściciela trafia znacznie mniej niż oczekiwane zyski z wynajmu lokalu. Inaczej sprawa ma się w przypadku, kiedy kupujesz mieszkanie dla siebie. Zastanów się, jaka powierzchnia jest tak naprawdę Ci potrzebna, oraz postaraj się dostosować ją do przyszłych planów.

Ilość pokoi w mieszkaniu

Ważną rolę przy kupnie mieszkania pod wynajem odgrywa liczba jego pokoi. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania rozkładowe, czyli takie, gdzie każde pomieszczenie jest od siebie odseparowane i ma osobne wejście. Poszukiwane są również mieszkania dwupokojowe o małej powierzchni. Powód jest prosty, stawka za wynajem takiego mieszkania nie będzie znacząco niższa, za to cena zakupu takiej nieruchomości będzie o wiele mniejsza. Poza tym mieszkania o niewielkim metrażu z podziałem na małe pokoje chętniej znajdują swoich najemców. Rodziny z kolei wybierają najczęściej mieszkania z 2 sypialniami, salonem połączonym z kuchnią, korytarzem i łazienką. To aktualnie najbardziej praktyczne rozwiązanie.

Miejscowość

Prym wiodą duże miasta, gdzie obecnie migruje ludność Polski. Ceny mieszkań są mocno uzależnione od konkretnego miasta. O wiele tańsze mieszkanie kupimy w Opolu niż w Warszawie. Jednak większość osób mimo wszystko poszukuje mieszkania w interesującym ich mieście, które jest powiązane z pracą, rodziną i przyjaciółmi. Mało kto zmieni miejsce zamieszkania i całe swoje życie z uwagi na tanie mieszkanie w konkretnym mieście.

 

Położenie mieszkania

Dużą rolę przy kupnie mieszkania odgrywa jego położenie. Nie warto kupować mieszkania w ścisłym centrum i zapłacić znacznie więcej za metr kwadratowy niż w dzielnicy obok. Dobrze widać to na przykładzie stolicy, gdzie za mieszkanie znajdujące się w centrum zapłacimy nawet 10 tysięcy zł za metr kwadratowy, a na położonym nieco dalej Mokotowie stawki za metr kwadratowy lokalu wynoszą już trochę mniej, bo 8 tysięcy. Nietrudno policzyć, że przy zakupie mieszkania o powierzchni 50m2 różnica w cenie wyniesie nawet 100 tysięcy złotych. Dlatego też nie warto dopłacać do lokalu jedynie z racji jego bardzo atrakcyjnego położenia.

Podobne

Search

Back to Top