Gdzie spędzić weekend majowy w Polsce?
Możliwość komentowania Gdzie spędzić weekend majowy w Polsce? została wyłączona

Gdzie spędzić weekend majowy w Polsce?

Turystyka

Mamy to szczęście, że Polska jest naprawdę pięknym i ciekawym krajem. W związku z tym, decydując się na wyjazd w jej granicach, możemy zaszaleć i wprost przebierać w ofertach. Najciekawsze wydają się oczywiście kierunki północne i południowe. Decydujemy w zależności od tego czy wolimy morze, czy góry – to jasne.
Równie dobrze, możemy jednak odwiedzić jedno z ciekawych polskich miast, na przykład Kraków, Wrocław lub Warszawę. Ciekawym pomysłem są też jeziora i miejsca uzdrowiskowe w których odpoczynek i relaks stawia się na pierwszym miejscu.
Niezależnie od tego, gdzie planujemy wyjechać, weekend majowy warto zaplanować z dość dużym wyprzedzeniem. Z racji tego, że większość Polaków ma wtedy wolne, rezerwacja hotelu czy pensjonatu jest wprost konieczna. Jazda „na ślepo” z nadzieją, że na miejscu uda nam się znaleźć nocleg jest co najmniej ryzykowna.

Aktywny wypoczynek – najlepsze kierunki

By aktywnie spędzić czas najlepiej zdecydować się na wyjazd w góry. Długie piesze wędrówki, wspinaczki po górach, spacery po dolinach… Dzięki takim aktywnościom, sporo ludzi odczuwa największą przyjemność. Odpoczywają w ruchu, a im mocniej się zmęczą, tym bardziej są zadowoleni.
Aktywny wypoczynek gwarantują również jeziora, na których większość miłośników sportów wodnych takowe uprawia. Na przykład Mazury już od dawna są mekką zwolenników żaglówek czy motorówek. Jednak trzeba liczyć się z tym, że takie atrakcje planować trzeba na nieco cieplejsze miesiące. Na szczęście, weekend majowy jest już zazwyczaj słoneczny!

jazda na rowerze po górach
Spokojny wypoczynek – najlepsze kierunki

Spokojny wypoczynek gwarantują z kolei miasta w których planujemy zwiedzanie. Spokojne przechadzanie się muzeach i ciekawych zakątkach nie męczy przecież tak, jak uprawianie sportu. Kraków kusi Wieliczką, Wawelem czy Kazimierzem. Wrocław daje możliwość odwiedzin w najsłynniejszym ZOO. A Warszawa, jak to stolica pełna jest muzeów i urokliwych miejsc, typu Łazienki.
Jako, że w maju jest już ciepło, ale jeszcze nie ma upałów – wiosenny wypoczynek nad morzem też jest z gatunku tych spokojniejszych. Długie spacery brzegiem morza i obiady z rybą w roli głównej, to najczęstsze rozrywki w tym czasie.

turystka
Pomysły dla niezdecydowanych

Jeśli nie umiemy się zdecydować na jaki rodzaj wyjazdu chcemy postawić, najlepiej znaleźć miejsce, które umożliwi zarówno relaks, jak i odrobinę ruchu.
Kudowa Zdrój, jako miejsce uzdrowiskowe zapewnia atmosferę sprzyjającą regeneracji. Ze względu na swoje położenie u stóp Gór Stołowych jest jednak równie ciekawym kierunkiem, jeśli interesuje nas aktywny wypoczynek. Poza tym na miejscu czeka na nas moc innych atrakcji, które do gustu powinny przypaść zarówno starszym, jak i młodszym, a nawet dzieciom. Możliwość pieszych wycieczek, a w razie potrzeby – odpoczynku w Parku Zdrojowym sprawia, że do Kudowy zjeżdża coraz więcej turystów, a tamtejsze pensjonaty co roku przygotowują ciekawe oferty na majówkę w Kudowie-Zdroju.
Weekend majowy przez wielu bardzo wyczekiwany na pewno warto dokładnie zaplanować. Czekanie na wakacyjny urlop będzie wtedy mniej uciążliwe. Świadomość, że już wcześniej możemy wyrwać się z domu jest z całą pewnością pocieszająca! A, że do wyboru pozostaje tak wiele ciekawych kierunków – nie pozostaje nic innego, jak ruszyć przed siebie!

Podobne

Search

Back to Top