Drzwi z ukrytą ościeżnicą – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?
Możliwość komentowania Drzwi z ukrytą ościeżnicą – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie? została wyłączona

Drzwi z ukrytą ościeżnicą – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Produkty

Drzwi z ukrytą ościeżnicą stają się coraz popularniejsze, bo są dostępne dla każdego.

Czym wyróżniają się drzwi z ukrytą ościeżnicą i jak wygląda ich montaż?

Charakteryzują się tym, że w ścianie widoczne są same drzwi, a ościeżnica ukryta jest w ścianie. Ościeżnica wykonana jest w tej sytuacji z profili aluminiowych, które są wykańczane podczas montażu.

Profile przygotowywane są tak, aby zapobiegały pęknięciom. Rama drzwi jest odporna na korozję. Pokrywa się ją też specjalną farbą, tzw. podkładem, który umożliwia nakładanie na drzwi kolejnych warstw farb. Do tych drzwi poleca się też zaślepki na zawiasy, które całkowicie chowają błyszczące się zawiasy.

Warto dodać, że zawiasy i tak są widoczne dopiero po całkowitym otworzeniu drzwi. Zamontowanie drzwi z ukrytą ościeżnicą umożliwia otworzenie ich na 180°. Mogą otwierać się do wewnątrz lub na zewnątrz, wszystko zależy od wyboru klienta.

Gdy w ścianie jest już gotowy otwór (najlepiej wykonany wraz z uwzględnieniem zaleceń producenta drzwi), można wstawić w niego ościeżnicę. Mocuje się ją na kotwach, a puste miejsca wypełnia się pianką montażową.

Ościeżnicę przykrywa się tynkiem, a następnie płytą gipsowo-kartonową. Montaż skrzydła drzwiowego jest już prostym procesem, bo nie różni się od montowania go w klasycznej ościeżnicy. Ostatnim etapem jest wyregulowanie zawiasów.

W jakich sytuacjach poleca się ich stosowanie?

Drzwi z ukrytą ościeżnicą stosowane są najczęściej w biurach, ale można też spotkać się z tym trendem w prywatnych mieszkaniach. Możliwe jest ich zamontowanie w każdym typie budownictwa, nawet w murowanych ścianach.

W przypadku drzwi z ukrytą ościeżnicą można optycznie powiększyć swoją przestrzeń. Ten rodzaj drzwi szczególnie dobrze wygląda w minimalistycznych wnętrzach. Można też zaszaleć i położyć na nich pstrokatą tapetę, wtedy klamka optycznie znika i drzwi stają się jeszcze bardziej niezauważalne.

Ozdobienie tego typu drzwi zależy całkowicie od upodobań ich właściciela. Można położyć na nich fototapetę, a nawet zamontować lustro, które jeszcze bardziej powiększy przestrzeń.

Oprócz wersji do malowania czy tapetowania dostępne są też modele z lakierami kryjącymi w różnych kolorach (np. białym i grafitowym).

Bardzo często ten rodzaj drzwi stosuje się w pomieszczeniach przylegających do innych pomieszczeń, np. w garderobach, w pralniach czy w spiżarniach. Drzwi z ukrytą ościeżnicą pozwalają w pewnym sensie na bawienie się przestrzenią.

Oprócz standardowych wymiarów drzwi można zdecydować się na drzwi o wysokości od podłogi do sufitu. Wtedy widoczne są tylko dwie cienkie pionowe szpary w ścianie, które optycznie wydłużą ścianę. Mówi się też, że drzwi z ukrytą ościeżnicą zapewniają lepszą izolację akustyczną.

Jak można sobie wyobrazić, nowoczesność i minimalizm to najlepsze otoczenie dla tego typu drzwi. Nie sprawdzą się raczej u miłośników wnętrz w stylu klasycznym lub stylizowanym na dawne epoki.

Jaki jest koszt ich montażu?

Montaż drzwi z ukrytą ościeżnicą zazwyczaj wiąże się z dodatkową dopłatą. Patrząc na całkowity koszt, nie jest to duży wydatek, bo cena waha się od kilkudziesięciu do ponad stu złotych. Jest to więc droższa opcja niż klasyczne drzwi, ale można pozwolić sobie na ten dodatkowy wydatek, biorąc pod uwagę, ile zalet ze sobą niesie.

Warto też zaznaczyć, że drzwi z ukrytą ościeżnicą nie mogą być spontanicznym pomysłem. Ich zamontowanie musi być przemyślane jeszcze przed wprowadzeniem się do nowego domu lub przed remontem.

Najlepiej jest, kiedy dzieje się to podczas planowania przestrzeni i stawiania ścianek działowych. Jest to o tyle ważne, ponieważ pod ościeżnice trzeba przygotować odpowiednią wielkość otworu w ścianie.

montaż drzwi Wrocław

Montaż drzwi we Wrocławiu

Jeżeli chodzi o drzwi wewnętrzne Wrocław, to najlepiej wybrać je w DRZWIWROC, gdzie jest duży wybór w modelach drzwi. Pracują tam doświadczeni fachowcy, którzy z łatwością zajmą się montażem.

W przypadku drzwi z ukrytą ościeżnicą samodzielny montaż mógłby sprawić wiele kłopotów i nieprzyjemności, dlatego pomoc specjalistów jest niezbędna.

Podobne

Search

Back to Top