Dlaczego warto znać podstawy samoobrony
Możliwość komentowania Dlaczego warto znać podstawy samoobrony została wyłączona

Dlaczego warto znać podstawy samoobrony

Aktualności

Wiele osób zastanawia się, czy kursy samoobrony to konieczność. Czy znajomość zasad tego, w jaki sposób należy się bronić przed napastnikami to podstawa w dzisiejszych czasach, czy zbędna fanaberia? Jednak statystyki mówią same za siebie, napadów na osoby jest dużo, wiele z nich kończy się kradzieżą, bądź pobiciem. Dlatego bez wątpienia znajomość podstaw samoobrony w dzisiejszych czasach jest niezbędna. Każdy powinien wiedzieć, jak się bronić. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Gdzie nauczyć się samoobrony?

Zastanawiasz się zapewne, gdzie można odbyć podstawowy kurs samoobrony we Wrocławiu. Cóż, istnieje wiele szkół gdzie można się uczyć nie tylko samoobrony, ale także i sztuk walki. Jednym z takich miejsc jest praktyka u Jakuba Gontarskiego. Pod okiem profesjonalnego trenera poznasz tajniki samoobrony, dzięki czemu poczujesz się pewnie i bezpiecznie. Bazuje on zarówno na ruchach obronnych, jak i intuicyjnych człowieka. Dlatego też jest łatwy w wykorzystaniu nawet w sytuacji stresowej.

Kurs samoobrony nie jest skierowany tylko i wyłącznie dla kobiet. Podstawowe umiejętności obronne zdecydowanie będą przydatne dla każdego, aby wyjść cało z niebezpiecznej sytuacji i poczuć się w niej pewnie.

Po co uczyć się samoobrony?

Samoobrony warto się uczyć przede wszystkim dlatego, aby czuć się komfortowo i bezpiecznie. Niestety sytuacje, kiedy zagrożone może być życie się zdarzają i mogą przytrafić się każdemu. I zdecydowanie lepiej jest być na takie momenty przygotowanym. Oczywiście istnieje wiele różnych sztuk walki, jednak w celach bezpieczeństwa należy wybierać to, co najlepiej sprawdzi się w tak nieprzewidywalnych sytuacjach. Dlatego właśnie warto jest wybrać kurs samoobrony z Wrocławia u Jakuba Gontarskiego!

Prawda jest taka, że już w szkole powinno nauczać się tego, jak skutecznie się bronić. Niestety tak się nie dzieje, dlatego trzeba o samoobronie pomyśleć samodzielnie. Warto jednak mieć świadomość tego, że treningi wykonywane są na sali, w wygodnym ubraniu. Podczas autentycznego napadu, można być ubranym w najróżniejszy sposób. I takie niuanse także są przekazywane na zajęciach z samoobrony!

kurs samoobrony wrocław

Profesjonalny kurs samoobrony dla kobiet i nie tylko odbędziesz pod okiem Jakuba Gontarskiego!

Poczuj się bezpiecznie 

Samoobrona nie jest oparta na sile, a bardziej na umiejętnościach, dzięki czemu daje realne szanse na wyswobodzenie się z trudnej sytuacji. Znając techniki samoobrony będziesz więc w lepszej pozycji niż osoba atakująca, która ich nie zna. Będziesz wiedzieć, co zrobić w danym momencie i czy nie ratować się ucieczką. Bo trzeba mieć świadomość tego, że gdy osoba atakująca jest uzbrojona w nóż bądź inną broń, to jest to na tyle niebezpieczna sytuacja, że nie warto się z nią konfrontować. W takim wypadku najlepiej jest zapamiętać jak najwięcej detali dotyczących napastnika i jak najszybciej uciec z miejsca zdarzenia. Nie warto narażać swojego życia w takich momentach!

Podobne

Search

Back to Top