Diety odchudzające – najciekawsze pomysły

Diety odchudzające – najciekawsze pomysły

Aktualności

Odchudzanie z głową to podstawa zyskania dobrej, zgrabnej sylwetki. Przedstawiamy skuteczne diety, ale również przestrzegamy przed niebezpieczeństwami związanymi z odchudzaniem.

Zdrowe odchudzanie to nie drastyczne i szybkie diety, ale systematyczna kontrola organizmu, także poprzez ćwiczenia wyszczuplające i poprawiające trawienie. Środki farmakologiczne to tylko pomoc w odchudzaniu. Największe znaczenie ma jednak samodyscyplina otyłego i wysiłek fizyczny, nie pond siły, ale w granicach zdrowego rozsądku.

Dieta jogurtowa

Dieta jogurtowa może dostarczyć przyjemnych walorów smakowych szczególnie osobom, które lubią kefir, jogurt oraz inne dania mleczne. Zawiera składniki takie jak: białko, wapń, fosfor i witaminy. Głównym składnikiem tej diety jest jogurt, jak sama nazwa wskazuje. Należy spożywać jogurty: naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy oraz owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Oprócz jogurtów należy również spożywać owoce, warzywa, pieczywo, a także sałatki owocowe i warzywne. Jogurty, które będziemy spożywać muszą zawierać tylko naturalne kultury baterii. Jeśli będziemy rygorystycznie przestrzegać diety możemy, w ciągu dwóch tygodni schudnąć nawet do 5 kg Niezbędnym jest jednak stosować jakikolwiek ruch fizyczny. Po posiłku można wybrać się na spacer. Wieczorem pojeździć na rowerze, a w weekend wybrać się na basen, zagrać w tenisa, lub pograć w piłkę.

Łatwe odchudzanie

Dieta cud

Dieta cud, to dieta którą głównie zaleca się osobom z problemami z sercem. Podstawą diety jest zupa, która spala tłuszcze. Aby przygotować taką zupę należy przygotować: małą puszkę koncentratu pomidorowego, 3 szklanki wody, główkę kapusty, 3 duże cebule, 1 seler naciowy, 1 por,2 papryki, sól, pieprz, curry, bazylię, paprykę, pietruszkę oraz ostry sos sojowy. Wszystkie warzywa drobno posiekać, zalać wodą i gotować 10 minut na dużym ogniu. Dodać koncentrat i gotować na małym ogniu aż do uzyskania miękkich warzyw. Taką zupę można jeść bez limitu czasowego i ilościowego, gdyż zupa ta nie daje energii. Im więcej tej zupy będziemy spożywać tym szybciej schudniemy. Pierwszego dnia stosowania diety można spożywać wszystkie owoce wyłączając banany. Poleca się melony i arbuzy, ponieważ posiadają najmniej kalorii. Tego dnia powinno się jeść tylko owoce i zupę. Do picia zaleca się niesłodzone soki owocowe i niegazowaną wodę mineralną.

Drugiego dnia nie wolno jeść żadnych owoców. Można jeść jarzyny, najlepiej zielone, aż do momentu kiedy się nasycimy. Nie zaleca się grochu i kukurydzy. Na kolację można zjeść 3-4 ugotowane ziemniaki. Do diety można włączyć piperynę (ekstrakt z czarnego pieprzu). Piperyna świetna wspomoże nasz metabolizm.

Dzień trzeci. W tym dniu nie należy jeść ziemniaków i bananów. Można jeść ile się chce pod warunkiem, że będą to jarzyny, owoce i zupa. Przez pierwsze 3 dni można schudnąć 2-3 kilogramów pod warunkiem sumiennego przestrzegania diety. Czwartego dnia można jeść dużo owoców. Do picia stosować maślankę, wodę oraz zupę.

Dzień piąty przebiega bez spożywania owoców. Natomiast warzyw można jeść, aż do nasycenia się. Należy wypić 6-8 szklanek wody aby wypłukać kwas mlekowy, a także co najmniej raz zjeść zupę. Szóstego dnia nie wolno jeść ziemniaków. Można pić maślankę, jeść owoce oraz zupę, aż do syta.

Siódmego dnia można jeść warzywa do woli. Pić słodzone soki owocowe, co najmniej raz zjeść zupę. Siódmego dnia stosowania diety można schudnąć od 4 do 8 kilogramów.

Dietę cud można stosować wielokrotnie. Podczas jej stosowania nie wolno jeść chleba, pić wody gazowanej oraz alkoholu. Do picia oprócz niegazowanej wody mineralnej i maślanki zaleca się niesłodzoną herbatę, czarną kawę oraz soki owocowe.

Podobne

Search

Back to Top