Czym jest zespół bolesnego barku?

Czym jest zespół bolesnego barku?

Aktualności

Jest to zbiór dolegliwości, które dotyczą barku. Zespół taki może być spowodowany różnymi przeciążeniami mięśnia barkowego, zapalenie kaletki podbramkowej oraz uszkodzenie mięśni lub ścięgien. Na zespół ten składa się wiele chorób – w takim przypadku konieczne jest dokonanie odpowiedniego rozpoznania. Wiele jest przyczyn, jakie mogły wpłynąć na powstanie zapalenia. Dodatkowo, dość często możemy mieć do czynienia z wieloma różnymi czynnikami, które w sposób znaczny mogą przyczynić się do pogorszenia się bólu oraz tanu naszego barku. Obecnie, mamy szansę korzystać z nowoczesnych sposobów leczenia, które są wciąż udoskonalane. Zespół bolesnego barku jest dziś niestety częstą chorobą, co z kolei jest powodem do stosowania coraz to nowszych metod. Ze względu na różne przyczyny i objawy powstania tej choroby, stosowanych jest wiele typów leczenia.

 

Objawy oraz istota rozpoznania – czemu jest tak ważna?

Każda osoba, która cierpi na zespół bolesnego barku, wie jak ważne jest dobranie odpowiedniego typu rehabilitacji. Lekarze zajmujący się kręgosłupem oraz rehabilitanci, muszą znać podstawowe przyczyny, które wpłynęły na nasz aktualny stan. Poza tym, lekarz pierwszego kontaktu oraz ortopeda, posiadają szeroką wiedzę o ludzkiej anatomii. Są to więc specjaliści od odkrywania różnych przyczyn oraz od postawienia trafnej diagnozy. Prawidłowe wykrycie jakichkolwiek nieprawidłowości jest pierwszym dużym krokiem do rozpoczęcia leczenia. W większości przypadków, różnorodność objawów może nam dużo powiedzieć. Dla lekarzy, poznanie objawów, rozpoznanie przyczyny i czynników wpływających na nasz stan, jest na szczęście prostą sprawą. Dzięki postawieniu trafnej diagnozy, pacjent przechodzi do kolejnego etapu leczenia, jakim jest rehabilitacja. Jest ona dobierana w sposób indywidualny do każdego pacjenta.

 

Przyczyny choroby

Zespół bolesnego barku jest niestety popularny wśród osób w każdym wieku. Do najczęściej wykrywanych przyczyn należą różne urazy ścięgien, stawów oraz mięśni, przeciążenia i przedźwignięcia czy różnych stanów reumatycznych. Przyczyny choroby są wielorakie, dlatego też w przypadku leczenia przypadłości, lekarz dobierają sposób leczenia w sposób właściwy. Choroba ta również może rozwijać się latami. Dość ciężko na pierwszy rzut oka ocenić, co tak naprawdę wywołało chorobę. Zespół bolesnego barku jest jednak możliwy do wyleczenia, co jest ogromnym postępem dla wielu cierpiących pacjentów. Dodatkowo, przyczyną nie zawsze zależną od nas, może być zapalenie tzw. kaletki mięśnia barkowego. Konieczne jest jednak, przy objawach takich jak utrudnienie ruchu, ograniczenie wykonywania czynności za pomocą barku itp., może być objawem właśnie tego zespołu. Warto więc przebadać się, gdy wiemy, że przyczyną objawów takiej choroby może być niedawny upadek ze schodów lub zbyt intensywny trening.

zespół bolesnego barku

 

W jaki sposób można leczyć tę przypadłość?

Przede wszystkim, przypadłość, jaką jest zespół bolesnego barku, leczy się wieloma sposobami. Najpopularniejszym z nich jest zastosowanie rehabilitacji. Wszelkie więzadła, ścięgna oraz mięśnie, mogły zostać uszkodzone na skutek różnych nieprzyjemnych zdarzeń. Leczenie tego zespołu odbywa się poprzez zastosowanie odpowiedniego typu ćwiczeń. Obejmują one masaże, zajęcia na basenie, trakcje i rozciąganie. Istotne jest odpowiednie rozpoznanie choroby i objawów – pozwoli to lekarzom oraz rehabilitantom dobrać odpowiedni rodzaj ćwiczeń oraz innych typów przeprowadzania rehabilitacji. Najczęściej pacjent może być zmuszony do radykalnej zmiany swojego trybu życia. często bowiem nasze barki mogą być o wiele bardziej podatne na kontuzje, jeśli prowadzimy nieodpowiedni tryb życia.

Podobne

Produkty i usługi z regionu:


- Panele na Podczerwień
- Transport BD

Search

Back to Top